inspiracje, Wszystkie, Zabawki, Zabawy

Bawimy się z Edukatorkiem

Niczego dzieci nie uwielbiają tak bardzo jak zabawy.  W końcu to istota dzieciństwa. Wiemy to i chętnie kupujemy im wszelkiego rodzaju zabawki edukacyjne, gry, książki z zadaniami, memory. Ale nie na tym świat się kończy. Nie tylko to, co przygotowuje do nauki  pisania czy czytania jest dla dzieci dobre.  Nie powinniśmy zapominać o swobodnej zabawie a jeszcze lepiej, kiedy uczestniczymy w niej razem z pociechami. Tylko wtedy dziecko jest wstanie wyciągnąć z niej jeszcze więcej. Każdy z nas potrzebuje uwagi i  bliskości a maluchy w szczególności. Kiedy poświęcamy naszym dzieciom czas one czują się wyjątkowe.  Wspólnie spędzone chwile zacieśniają więzi i doskonale odprężają.

Bawiąc się swobodnie z pociechami nie mamy być nauczycielem. Nie oceniamy zachowań dziecka ani tego, co mówi. Nie wydajemy też poleceń i nie pouczamy. Jesteśmy współtowarzyszami zabawy, dostosowujemy się do pewnych zasad i podążamy za dzieckiem.

Gdy na naszym  biurku powstała prawdziwa budowa,   przybraliśmy nadane nam role.  Śledziliśmy bieg wydarzeń i swobodnie włączaliśmy się do zabawy. Kiedy okazało się, że tacie udało się zbudować najwyższą  wieżę z cegieł gwiazdek stał  się on prawdziwym bohaterem. Świetnie radził sobie z każdym problemem, co budowało w oczach maluchów zaufanie do niego i pozwalało wierzyć w to, że na tatę zawsze można liczyć, bo radzi sobie w każdej sytuacji.

Zabawa samochodami: koparką i wywrotką Melissa & Doug dawała taką samą radość córkom jak i tacie, który w końcu mógł się wykazać w tym kobiecym świecie … i kto powiedział, że takie pojazdy są zarezerwowane tylko dla chłopców?  Zdecydowanie nie w naszym domu. A z grupy wszystkim zabawek, które Wam dzisiaj pokażę to zdecydowany numer 1 .

zabawki melissa & dogs

1

24

25

26

27

 

Dzięki wspólnej zabawie rodzic może dowiedzieć się, czym dziecko tak naprawdę się interesuje, czym się fascynuje. Bawiąc się z córkami puzzlami patyczkami Mudpuppy, przedstawiającymi  pojazdy rozmawialiśmy o swoich marzeniach. Przy układaniu wozu strażackiego tata opowiadał o tym jak marzył, by zostać strażakiem.  Ja miałam w planach lot prawdziwym balonem a córki śnią o tym, by lecieć w kosmos.

Podczas tak wspólnie spędzonego czasu rodzic wyłapuje dla siebie wiele informacji. Dowiaduje się o pasjach dziecka i wiedzę tą może wykorzystać np. organizując w przyszłości coś, co pomoże dziecku rozwijać się w danym kierunku.

Dla samych rodziców to niezwykły relaks i powrót do przeszłości, dawnych cudownych marzeń, które powodowały, że w oczach pojawiały się te cudowne iskierki.

17

18

16

15

20

19

 

 

Pozostając w temacie puzzli przeskoczyliśmy do Puzzli w mieście Mudpuppy

To taka tradycyjna układanka + tekturowe figurki różnych pojazdów.  Wcielenia się w poszczególne role pozwoliło dziecku na poznanie różnych zawodów i zrozumienie relacji , jakie panują pomiędzy poszczególnymi ludźmi. Oczywiście nic nie stało na przeszkodzie, by te wszystkie cudowne samochody, wozy i jednoślady zjechały niżej … na nasz dywan i zabawa trwała w najlepsze.

13

11

9

12

10

Potem przyszedł czas zarówno na odprężającą jak i kreatywną zabawę. Na stole pojawiły się woskowe sznureczki Wikki Stix a wszyscy zrobiliśmy wielkie  wow.  Wystarczy wziąć pojedynczy sznurek do  reki, lekko rozgrzać go w dłoniach i  rozpocząć zabawę. To naprawdę takie proste 🙂

Sznureczki przyklejają się do każdej gładkiej powierzchni. Można nimi wyklejać rysunki na kartce a potem delikatnie je odkleić. Mniejsze dzieci mogą ćwiczyć swoje małe rączki  wylepiając literki, cyfry. Przy ich pomocy stworzycie też przestrzenne figury.

Nie brudzą … przy zabawie nimi jedynie lekko kleją się ręce. Nie wysychają – są wielokrotnego użytku. Sprawdziłam …. faktycznie pocięty sznureczek można połączyć na nowo w jedną całość.  Także spokojnie  można dać ponieść się wyobraźni.

Mama, która stworzyła dla swoje córki malutkiego robaczka stała się w oczach swojego malucha prawdziwą artystką. Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że stworzyliśmy  też rakietę, która poszybowała wysoko  do góry i do sąsiedniego pokoju, by pokazać Wam coś jeszcze.

 

6

7

5

2

4

3

I  tak stanęliśmy u progu pokoju starszej córki, skierowaliśmy się w stronę biurka, by pokazać Wam pewne magiczne puzzle.

Mudpuppy zabawki puzzle

To tradycyjne puzzle, oczywiście z motywem ukochanego przez nas kosmosu. Ale na układaniu i  podziwianiu ułożonego obrazku frajda się  nie kończy. Trzeba było jednak poczekać do wieczora, by zobaczyć coś więcej. Ciekawi Was, co takiego kryje jeszcze w sobie ta zabawka?   Zobaczycie kilka zdjęć niżej. Czekając na wieczór wysłuchaliśmy  kilku ciekawych historii dotyczących kosmosu i planet, które opowiedziała  nam nasza córka.

Mudpuppy Puzzle

14

Mudpuppy Puzzle świecące

Mudpuppy Puzzle świecące w ciemności kosmos

Mudpuppy Puzzle świecące w ciemności

 

Tadam! Niby nic a cieszyło jak nie wiem co …. a córki cały wieczór gasiły światło co 5 minut.

KOSMOS puzzle Mudpuppy

gggggggggggg

Pamiętajcie bawiąc się z dzieckiem dokonujemy rzeczy wielkich.  Budujemy autorytet, uczymy dziecko radzić sobie z problemami i rozwijamy różne umiejętności. Stajemy się  bohaterami i wielkim artystami. Zmniejszamy dystans i budujemy mocną więź. Nie da się piękniej wykorzystać wolnego czasu. Nawet, jeśli jesteście wyjątkowo zabieganymi rodzicami warto wygospodarować, chociaż 30min wolnego czasu dziennie na to, by spędzić go na swobodnej zabawie ze swoim dzieckiem.

 

Wpis powstał w ramach cyklu „Bawię się z Edukatorkiem”, którego celem jest pokazanie radosnej, twórczej zabawy  i zachęcenie do wspólnego spędzania wolnego czasu i przeniesienie się w magiczny czas dzieciństwa.

Na koniec  wraz ze sklepem  Eduktorek mamy dla Was  niespodziankę w postaci 10% rabatu na hasło „maszyny” . Rabat ważny od teraz do czwartku 13.04.2017.

 

WOSKOWE SZNURECZKI stem pak duży zestaw – Wikki Stix

POJAZDY BUDOWLANE drewniane maszyny – Melissa and Doug

W MIEŚCIE puzzle zestaw z figurkami – Mudpuppy

KOSMOS puzzle świecące w ciemności 100 el. – Mudpuppy

ŚRODKI TRANSPORTU puzzle patyczki 24 el. – Mudpuppy

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także