Wszystkie, Zabawki, zabawki recenzje

W świecie black & white

W ostatnim czasie gdzie tylko nie spojrzeć pełno artykułów o tym, iż dziecku powinno pokazywać się świat w wersji Black i White …. o tym, że niemowlęta widzą te barwy najwyraźniej i dlatego najchętniej wodzą wzrokiem właśnie po takich powierzchniach. Można przeczytać o tym, że skupiając swoją uwagę na wzorach w tych kolorach lepiej się rozwijają, zwiększa się aktywność ich mózgów od tego już tylko krok do genialnego dziecka itp. itd. … STOP!!!

Osobiście podchodzę do takich rzeczy z dość dużym dystansem. Staram się nie popadać w paranoje, ale zupełnie nie odnosząc się do tego, co piszą i mówią tacy czy inny naukowcy muszę przyznać, że coś w tym jest i widzę to od samego początku u mojej młodszej córy.

Moja młodsze dziecko w przeciwieństwie do swojej starszej siostry – nie wykazywało zainteresowania kolorowymi zabawkami. Na samym początku interesowały ją tylko twarze a potem najlepszym gadżetem była biała pokryta ciemnymi bazgrołami kartka . W pewnym momencie zauważyłam, że mała bardzo żywo reaguje na biało-czarne zabawki … a w pokoju siostry gdzie tych kontrastowych kolorów nie brakuje czuje się jak w raju.

Dlatego przedstawię a właściwie pokażę  kilka naszych biało czarnych akcesoriów, które ostatnio cieszą się u nas największym powiedzeniem.

 

bl2

poduchopuzzle pokoj dziecka

that way 2

drewniane matrioszki

szczypawka that way

Zabawki: pchełki, komary, robaczki, kartki

ThatWay

do kupienia tutaj

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także