GADŻET, Wszystkie

Co zabrać nad morze

Zbliża się fala upałów i choć wielu z Was pewnie się cieszy ja fanką takiej pogody nigdy nie byłam i nigdy nie zostanę. Nie oznacza to jednak, że bunkrujemy się na ten czas w piwnicy. Tym bardziej, kiedy pogoda taka towarzyszy nam na wyjeździe czy urlopie.

Akcesoria przydatne w plażowaniu.

Jeżeli z dziećmi to zawsze rozkładany namiot. Co prawda pamiętam jak dziś, gdy robiłam to po raz pierwszy i nie zacytuję tu słów, które wypadły wtedy z moich ust. Mimo tego to nasz najlepszy przyjaciel i nie wyobrażam sobie by jechać bez niego na plażę. Nie tylko daje cień i chroni przed wiatrem, ale pozawala też w przypadku tych zamykanych – przechowywać wszystkie rzeczy, które ze sobą zabieramy, gdy oddalamy się wszyscy w kierunku morza. (oczywiście nie polecam zostawiania rzeczy najcenniejszych jak portfel. )

niamiot

Jeśli nie macie nerwów do składania namiotów a cena nie gra dla Was aż takiej roli postawcie na takie z systemem rozkładania ( w kilka sekund) i składania. Bez problemu znajdziecie takie w sieci czy większych sklepach ze sprzętem sportowym.

 

 

Kremy z filtrem.

Do twarzy i do ciała a kremach i w sprayu. Każdy z nas ma swój ulubiony kosmetyk. Używamy dużych filtrów i aplikujemy krem odpowiednio często.

 

Nakrycia głowy

Przewiewne chusty i czapki z daszkiem z częścią chroniąca kark lub kapelusze z dużym rondem opadającym na szyje.  U nas kapelusz dwustronny LASSIG wyposażone w filtr UV 50+.

kapelusz

 

Okulary przeciwsłoneczne 

najlepiej z filtrami. Przyznam szczerze, że jestem dopiero na etapie szukania odpowiednich dla moich dzieci, bo poprzednie zgubiliśmy na wyjeździe.

 

Odzież plażowa

W sztuce więcej niż jeden – szczególnie, kiedy ma to miejsce nad  morzem .  W tym roku zabieramy ze sobą i będziemy testować nowość od LASSIG kostiumjednoczęściowy z pieluszką Light pink, UV 50+. Producent zapewnia, że kostium wyposażony jest w nowatorską podszewkę pochłaniającą wilgoć, a wszyta pieluszka magazynuje wilgoć nie wypuszczając tym samym płynu na zewnątrz.

 

kostium

 

Okrycia plażowe.

W tej roli świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju otulacze muślinowe, bambusowe chusty w największych rozmiarach. Są przewiewne a jednocześnie chronią przed słońcem i wiatrem. Można przykrywać nimi plecy, okrywać całe ciało, mniejsze wiązać na głowie. W czasach, kiedy towarzyszył nam wszędzie wózek przerzucaliśmy jeden przez  jego budę. Dawała dodatkowy cień z przodu a czarna buda wózka nie nagrzewała się aż tak mocno.

Muślinowa Pieluszka XL Lela 2 szt

muślinowe otulacze

 

Ręczniki kąpielowe

Dla nas normalne, dla dzieciaków z kapturkiem. W tym roku będziemy testować ręcznik kąpielowy Lassig z ochroną UV 50+ z gęsto tkanej warstwy zewnętrznej z mikrofibry, która stanowi zabezpieczeniem przed wiatrem i zapobiega przyczepianiu się piasku. Taki ręcznik po sezonie plażowym z powodzeniem może posłużyć, jako ręcznik kąpielowy.

 

ręcznik

 

 

Jeśli dziecko jest wrażliwcem – buty do wody na plażę. Nie każdy lubi chodzić po piasku.

 

buty do wody

 

Mata składana w formę torby z uchwytami

 sprawdza się zdecydowanie lepiej niż tradycyjny koc. Wodoodporny spód chroni przed mokrym podłożem. Do kupienia np tu

 

mata piknikowa rozkładana

 

 

Torby termiczne, lanchboxy.

 

Jeśli temperatury są naprawdę wysokie woda w butelkach robi się nieprzyjemnie ciepła. Chociaż raczej nie zabieramy na plaże łatwo psujących się produktów to nawet zwykłe kanapki szybko przemieniają się w papkę… Dzieciakom pakuję ich posiłki do lunchboxów Skip Hop, które dodatkowo wspomagam umieszczając w ich bocznych kieszonkach na sztućce pojemnik, wkłady chłodzące do lodówek termicznych. Stosujemy ten paten również poza plażą.

lunchbox skip hop

 

torba termiczna

np. torba Duka

torba

Zabawki plażowe

 

Zabawki – wiaderka, szpadelki, piłki, konewki i wszystko to, czym można fajnie bawić się w wodzie. Dzieci maja w końcu swój czas mogą  lać przelewać rozlewać. My nie ruszymy się z domu bez naszych ulubionych plastikowych wiadereczek Skip Hop.

 

wiaderka skp hop

Fajną opcją jest również malutki dmuchany basenik na wodę – naprawdę bardzo przydatny dzieci często się przy nim bawią a my mamy je blisko siebie i na oku.

 

e1

e2

e3

e4

e5

e6

e7

e8

e 14

stroj 4

e11

l10

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także

No images found!
Try some other hashtag or username