nasz pokój, POKÓJ, Wszystkie

Dodatki do pokoju dziecięcego

To ten pokój, którego urządzanie zostawiliśmy na sam koniec. I jak to przy remontach bywa szło nam to naprawdę bardzo opornie. Pokoik jest dość wąski ma niecała 2,3m  szerokości, do  tego jest dość ciemnym pomieszczeniem. Łóżko i biurko wędrowały od ściany do  ściany i chociaż wydawać by się mogło, że ze względu na oświetlenie najlepszą opcją powinien być wariant ze stolikiem ustawiony pod oknem w praktyce wyszło coś  zupełnie innego.

Nie wiem czy to ostateczna wersja , ale póki  co sprawdza się doskonale. W części pod  oknem znalazło się łóżko i biurko. Po drugiej stronie zostało sporo miejsca na zabawę, stanął też regał z używanymi, na co dzień zabawkami, gadżetami i zamykana komoda na książki.

Nikogo pewnie nie zdziwi kolor ścian w pokoju. Zresztą jest taki jak i w pozostałych częściach mieszkania i myślę, że długo się to nie zmieni.  W moim rodzinnym domu dominowały żółcie, pomarańcze i  seledyn. Dlatego w mojej głowie zawsze tkwiła  ta myśl, że w grę wchodzą tylko jasne neutralne kolory, ale przy dzieciach to biel okazała się najpraktyczniejsza. Dlaczego ? pewnie sami wiecie.

Nikt jednak nie powiedział,   że białe ściany muszą być nudne. Jeśli podobnie jak ja na tę chwilę nie planujecie przemalowywać ich na inny kolor, bądź inwestować w  tapetę  wystarczy kupić kolorowe dodatki w postaci: plakatów, kartek czy naklejek na ściany. Jeśli w domu macie drukarkę możecie też ściągnąć sobie jakieś obrazki z internetu. Nie zapominajcie też o modnych ostatnio girlandach. Materiałowe  kupić w sieci lub możecie uszyć. Jeśli jednak z igłą jesteście pokłóceni a na kupne szkoda Wam pieniędzy wystarczy kawałek sznurka i korowy papier.

Dzisiaj w głównej mierze chciałam skupić się na naszym kąciku do nauki oraz wszystkim tym, co służy w tym wnętrzu do przechowywania  wszelkich zabawek i gadżetów edukacyjnych. Mam nadzieję, że uda mi się też pokazać jak łatwo może zmienić pomieszczenie, gdy ociepli się  je zasłonami, poduchami, miękkim dywanem i drewnianymi akcesoriami.

Może na początek pokaże Wam jak wyglądał nasz pokój na sucho, że się tak wyrażę. 😉

 

 

Pokój przed zmianami.

pokoj metamorfoza 4

pokoj pmetamorfoza 1

metamorfoza pokoju 2

metamorfoza pokoju 3

Pokoik małego ucznia jest już jednak trochę inny niż pokój przedszkolaka. U nas pierwsze skrzypce grają wszelkie prace place plastyczne i wszystko, co związane  z liczeniem, ważeniem czy eksperymentami. Dlatego sporo miejsca w nim zajmują pudła, pudełeczka, walizki mieszczące wszystkie te skarby.

Pomocną dłoń przy urządzaniu pokoiku wyciągnął do nas sklep Fabryka Wafelków zapraszając nas do swojego cudownego cyklu „Fabryka Wafelków inspiruje”.

Chociaż mi sklep ten kojarzył się przede wszystkim z zabawkami okazało się, że można tam kupić naprawdę dużo fajnych elementów wyposażenia wnętrz, które możecie podejrzeć tutaj.

Poza  tym w ciągu ostatniego roku udało nam się zebrać sporo innych drobnych detali, które pozwoliły nadać pokoikowi jednolitego przyjemnego charakteru.  Mogłam  też wyżyć się artystycznie i zrobiłam własną lampę diy i uszyłam poduchę z nieużywanego już polara. We wszystkim pomagała mi oczywiście  córka, bo  to już nie ten czas,  że o wszystkim decyduje sama.   Jak nam to wyszło zobaczycie poniżej.

 

fabryka waflekow inspiruje

naklejki na ściane motylke

naklejki na sciane motylkii

neklejki na sciane do pokoju dziecka

pokoj dziecka inspiracje

f26

f55

f13

f3

f21

skrzynia na zabawki

 

Jak sami widzicie … pomoc nieocenione … a teraz rzut na cały pokoik.

 

 

pokoj dzieciecy styl skandynawski

f22

f9

f10

f12

pokoj dziewczynki inspiracje

f15

f17

f25

biurko pokoj dziecka

penny scalne saszetka

walizki pokoj dziecka Done By Deer

pokoj dziecka dodatki

f18

f19

kids room decor design scnadynavian

 

Jak pewnie zauważyliście i jak wcześniej wspomniałam wszelkie pojemniki, walizeczki, pudełka  to u nas numer jeden. Lubimy mieć wszystko posegregowane. Tak zdecydowanie łatwiej utrzymać nam porządek niż w sytuacji , gdy wszystko leży bezwiednie  na półkach i  regałach.

Ze względu na szerokość pokoju zdecydowaliśmy się na zakup nieco mniejszego biurka bez półki. Dlatego nieoceniona okazała się skrzynia na kółkach. Fajne jest  w niej to, że córka bez  problemu może ją przesuwać w każdy dowolny punkt pokoju. Trzyma w niej wszystkie ulubione książki, kolorowanki, bloki z  zadaniami. Skrzynia jest idealnie cudna, pięknie wykonana, przesuwa się bezszelestnie… jedyną jej wada jest cena. Poza  tym trudno  dopatrzeć  się w niej jakiegkolwiek minusa.

 

 

akcesoria pokoj dzieciecy

 

Pudełka duże  Done by Deer  TUTAJ

Walizeczki Done by Deer TUTAJ

Pudełka  okragłe Done by Deer TUTAJ

Półka Donne by Deer TUTAJ

Skrzynia na kółkach TUTAJ

Piórnik Penny Scallan

 

 

Ściany

 

naklejki pokoj dziecka

Ściany przyozdobiłyśmy kartkami, plakatami, obrazkami, girlandą. W Fabryce Wafelków udało nam się wyszukać również piękne naklejki – motylki, o które tak często mnie pytacie. Zaopatrzyłyśmy się również w świetną naklejkę / kartkę z zeszytu, na której można  notować informacje suchościeralnym mazakiem.

 

Tablica Ścieralna Kartka Wallies TUTAJ

Naklejki Pastelowe Motyle Wallies TUTAJ

 

 

Na koniec dywan. Niby nic … i nawet nie planowałam go póki co  w pokoju dzieci. Dobrze, że dość szybko zmieniłam zdanie. Okazało się,  że są dywany które można prać w  pralce  dzięki czemu nie muszę przejmować  się pastelami, ciastoliną itp atrakcjami. Stało się on naszą wisienką  na torcie i dopełnieniem całego wnętrza.

W pokoju od razu  zrobiło się cieplej.

f5

f30

dywan pokoj dziecka

pokoj dzieciecy styl romatyczny

 

 

Dywan Lorena Canals BLACK&WHITE tutaj

teraz kupicie go w Fabryce Wafelków z 15% rabatem.

Miejsce to nadal z córą dopieszczamy i dokładamy takie małe subtelne zmiany. Po obejrzeniu tych zdjęć naszło mnie teraz, że chyba jeszcze  zawieszę nad łóżkiem niewielką drewnianą półkę, którą pierwotnie zamówiłam do naszego salonu. Także to na pewno nie ostatni post z tym pokoikiem  w roli głównej.

 

pozostałe elementy wyposażenia i zabawki

biurko Ikea TUTAJ

łóżko, krzesło,  materiał na zasłony- IKEA

poduszki:  gwiazdka – Montissu, H&M home

girlanda, kartki na ścianę, pianinko, gitara, plakat nad biurkiem – TUTAJ

skrzyneczka z szufladkami – Netto

worek na akcesoria That Way shop

 

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także

No images found!
Try some other hashtag or username