Wszystkie, Zabawki, zabawki recenzje, Zabawy

Rodzinne muzykowanie

W naszym domu często rozbrzmiewa muzyka. Ma na nas zbawienny wpływ. Relaksujemy się przy niej i wprawiamy się dzięki niej w dobry nastój. Jest świetnym wstępem do wspólnej zabawy. Razem słuchamy jej i przy niej tańczymy. Potem zaczynamy się nią bawić.

Z naszego kufra wyciągamy instrumenty. Gdy ich nie było wystarczyła zwykła butelka i trochę ryżu. Kilka garnków, misek i drewniane łyżki. Fajnie jest jednak mieć coś „prawdziwego”. Bębenek zawieszony na szyi, pałeczki w dłoń i zaczynamy. Najpierw, co ręce wygrają i skaczemy kto wyżej.

Potem zgaduj – zgadula czy coś Wam przypomina ten rytm ? Kto zgadnie ten przejmuje pałeczki i runda druga. A może wspólne muzykowanie? Dołącza harmonijka i flet teraz to już prawdziwa symfonia. Fajnie jest coś tworzyć razem. Fajnie jest nam rodzicom poczuć się znowu jak dziecko. Wśród tego całego radosnego wrzasku nie słychać naszego fałszowania. Jest prawdziwa beztroska radość, o której tak często w dorosłym życiu zapominamy.

Jest bardzo, bardzo głośno … przecież to ten czas, kiedy nie trzeba już cicho siedzieć w ławce, czy z a biurkiem w pracy. Można się naprawdę odstresować. Nie wiem tylko, co na to nasi sąsiedzi. Być może oni nie są tak zadowoleni …. no cóż trudno.

Na koniec przyszedł czas na prawdziwy koncert. Na początek solowe występy. Trafili nam się prawdziwi artyści. Każdy ma swoją wizję. Jedne utwory są spokojne inne sprawiają, że nie potrafimy wysiedzieć spokojnie. Czas na ukłony … brawo … to był naprawdę fajny dzień.

Nie bójmy się kupować dzieciom instrumentów. Ja wiem … czasem chce się posiedzieć w ciszy. Ale ta cisza jeszcze do nas przyjdzie …wtedy zatęsknimy za tymi piskami.

 

Zachęcam i życzę udanych domowych koncertów.

 

m1

m2

m3

m4

m5

m6

m7

m8

m9

m10

m11

 

Instrumenty muzyczne Jabadabado do kupienia TUTAJ
Ubranka:bluzka, sukienka That Way shop TUTAJ
Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także

No images found!
Try some other hashtag or username