Wszystkie, Zabawki, zabawki recenzje

Drewniane koraliki do nawlekania

Drewniane literki do nawlekania okazały się strzałem w dziesiątkę wśród świątecznych prezentów. Już wcześniej tworzenie biżuterii potrafiło zająć dzieciaki na dłużej. Na początku można wykorzystać zwykłą nitkę i makaron.

Najpierw przyszedł mi do głowy pomysł by zakupić jakieś większe drewniane korale. Kiedy jednak zupełnie przypadkiem natknęłam się w jednym ze sklepów internetowych na literki postanowiłam połączyć przyjemne z pożytecznym.

Taki zestaw to świetny wstęp do nauki pisania wyrazów. Każdą osobną literkę dziecko może wziąć do ręki. Potem ułożyć wybrane słowo na stoliku a dopiero potem je nawlekać.
U nas najpierw powstały najprostsze naszyjniki z imionami. Potem już całe zdania, których poszczególne części oddzielałyśmy koralami kwiatkami czy gwiazdkami.

Tworzenie własnych ozdób daje dziecku dużą satysfakcję. To wyjątkowo świetna kreatywna zabawa. Nawlekanie ćwiczy małe rączki i koordynację wzrokowo – ruchową. Pomaga się skupić i uczy wytrwałości i cierpliwości.

 

drewniane literki 3

drewniana nawlekana melissa & dogs

drewniane literki 1

zabawki melissa & dogs

drewniane literki 2

drewniane zabawki literki

drewniane literki koraliki

Nasz zestaw to Melissa & Doug kupicie go w sklepie Edukatorek tu

Tam również podejrzycie inne świetne komplety z motylkami kwiatkami czy figurami lub prostsze zestawy składające się z samych koralików z literami.

Możecie też kupić takie zestawy dla najmłodszych z mega koralami i grubszym sznurkiem – do podejrzenia w poście tutaj –> http://dzieciusiowo.pl/nawlekanka-drewniana/

 

drewniane koraliki

motylki tu

serduszka tu

kwiatki tu

duży zestaw koralików literki GOKI : kolorowe tu, zwykłe tu

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także

No images found!
Try some other hashtag or username