KSIĄŻKI, Wszystkie, Zabawy

Elmer słoń w kratkę

Bohater książki to wesoły kolorowy słonik. Wyróżnia się ze stada szarych towarzyszy nie tylko swoim odmiennym wyglądem, ale też tym, że zawsze jest gotowy do pomocy innym. Nie da się go nie lubić. Nic dziwnego, że podbija serce przedszkolaków na całym świecie. Książka w pewien sposób dotyka problemu inności uczy tolerancji i otwartości.Ma fajny duży format i pełna jest kolorowych obrazków.

Dużo się w niej dzieje, choć tekstu jest niewiele. Każda kartka przenosi nas w kolorowy egzotyczny świat. Na długie chwile zatrzymujemy się na każdej stronie i podziwiamy fikuśne drzewa, rośliny , ptaszki, motylki …  Trudno nie zakochać się w tych cudownych ilustracjach.

Pozycja idealna dla przedszkolaków. U nas po fali zachwytów przez jakiś rok leżała odłożona na półkę, bo córka weszła w etap książek z większą ilością treści. Teraz do niej powróciliśmy. Tekst napisany jest w niej dość dużą czcionką, dlatego dobrze sprawdza się nam przy nauce czytania.

ELMER wielka księga przygód zawiera cztery opowiadania

Elmer i Wilbur
Elmer i zagubiony miś
Elmer i dziadek Eldo
Elmer i tęcza

 

Tak kolorowy słonik zachęcił nas  do tak ukochanych zbaw plastycznych. Powstał szablon w ruch poszły kredki, farby i kolorowe papiery. Efekty zobaczycie poniżej. Zachęcamy Was do zabawy.

 

inne gadżety ze słoniem kupicie w Fabryka Wafelków tu

elmer slon w kratke 1

elemr ksiazka

elmer 6

slon elmer

elmer ksiazka slon w kratke

Taką inspirację znalazłyśmy w sieci i ją przerysowałyśmy.  Niebawem planuję przygotowywać takie szablony do pobrania od nas ze strony. Co o tym myślicie ?

e1

e10

kolorowanka elmer

e8

 

 

 

 

 

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także