GADŻET, Wszystkie

Jaki kocyk dla niemowlaka ?

Bardzo lubię kocyki … mniejsze, większe, grubsze, cieńsze w neutralnych i żywych kolorach.  Kto to jak ja kupuje je nałogowo ? … ręka do góry.

Ja mam taką chyba od dziecka a kiedy w domu pojawiły się dziewczynki liczba cudnych koców znaczne się zwiększyła.

W naszym domu w pierwszych latach życia kołderki jakoś się nie sprawdziły. Zarówno w wózka jak i łóżeczku zawsze był to jakiś koc.

I dzieci jakoś lepiej na niego reagowały, przynajmniej nie lądował po 5 sekundach skopany w rogu łóżka jak to miało miejsce w przepadku pościeli. Przyjemniej się do niego przytulić, owinąć się nim.

Te grubsze służą nam dodatkowo na podłodze, bo właściwie w każdym pomieszczaniu mamy na tę chwilę gołe panele.

Robimy na nich domowe pikniki, z tych większych budujemy namioty nie zapominajmy o zabawie w ‘a kuku’ lub chowanego, – bo który dwulatek nie uważa, że najlepszą kryjówką jest właśnie koc.

Nad tym, jaki kupić kocyk najdłużej zastanawiamy się, kiedy jest to zakup dla niemowlaka.

Na co zwracamy uwagę przy zakupie kocyka?

Na pewno na porę roku, w której ma się urodzić dzidziuś. Jeśli ma być to latem możemy postawić na koc bambusowy. Jest cieniutki, miękki i lekki jak mgiełka.  Jeśli dzidziuś urodzi się zimą lepiej wybrać coś cieplejszego, dwuwarstwowego.

Rozmiar – najpopularniejsze kocyki maja zazwyczaj rozmiar 75x100cm i myślę, że nie warto kupować mniejszych, bo taki jest w sam raz i posłuży na dość długo. Potem są jeszcze większe modele zazwyczaj 100 x130 i 120x120cm i 120×150, które spokojnie służą przedszkolakowi i większym pociechom.

Materiał – zwracamy uwagę czy materiały, z jakich wykonane są koce są bezpieczne i przyjazne dzieciom. Czy są miękkie, przyjemne w dotyku – nie będą podrażniać skóry, gryźć itp. Rodzaj materiału podstawowego kocyka również dostosujmy do pory roku, w jakiej ma urodzić się dziecko.

Kolor –  kiedyś był to obowiązkowy błękitny i jasny róż. Dzisiaj na szczęście mamy spory wybór i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli planujemy jeszcze dzieci warto postawić na coś neutralnego.

Ile kocyków kupić ?

Na początek warto mieć, chociaż dwa. Dzieci często ulewają i w początkowym okresie kocyki dość często pierzemy, dlatego warto mieć jakiś w zapasie. Jeśli później uznamy, że to dla nas za mało spokojnie zdążymy dokupić następne.

 

Kocyk, który możecie podejrzeć u nas na zdjęciach to produkt Snoozebaby. To innowacyjna marka akcesoriów dziecięcych zaprojektowanych w Holandii.

Akurat ten koc jest dwustronny, dwuwarstwowy (jedna warstwa uszyta z bawełny 100%, druga z 50% bawełny i 50% poliestru). Sprawdza się zarówno dla mniejszych jak i większych maluchów. Ze względu na fakt, że jest miękki i ciepły służy nam również, jako mata  na podłodze.  Dodatkowo obszyty jest kolorowymi metkami, co jest bardzo atrakcyjne dla mniejszych brzdąców. Kocyk bardzo praktyczny świetnie sprawdza się jako kołderka w zimniejsze wieczory.

Ten jak i inne kocyki firmy Snoozebaby znajdziecie w sklepie W małym świecie.

 

kocyk Snoozebaby

koc Snoozebaby

kocyk Snoozebaby

Snoozebaby koc

kocyk 5

kocyk Snoozebaby

koc dla niemowlaka

kocyk dla dziecka

 

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także