Inne, Wszystkie

Jaki plecak,tornister dla pierwszoklasisty ?

Został tydzień do roku szklanego a my nadal nie mamy plecaka. Pewnie jak wielu z Was zastanawiam się, co zrobić. Mamy tegorocznych sześciolatków mają wyjątkowo trudne zadanie. Ja sama nie wyobrażam sobie tak rozbudowanego tornistra na plecach mojego dziecka.

Jakiś czas temu postanowiłam poszukać pomocy i zadać kilka pytań czeskiemu producentowi plecaków Topgal.

Jakie placki znajdują się w ofercie sklepu ?

Nasze plecaki posiadają usztywniane plecy, lekki stelaż aluminiowy, podwójną regulację szelek, wytrzymałe dno, pełno odblaskowych elementów, testujemy je pod każdym względem i na wszystko, co nam przyjdzie do głowy- odporność na warunki pogodowe, jakość nadruku, wytrzymałość materiałów, zamków, widoczność odblasków … i dzięki temu otrzymaliśmy certyfikat ITC przyznawany produktom najwyższej jakości.

„W naszej ofercie znajdują się dwa typy plecaków- ze stelażem (jak CHI 650) oraz bez stelaża. Oba typy plecaków są wysokiej jakości i są zdrowe (inaczej nie mielibyśmy ich w ofercie). Plecaki z stelażem aluminiowym posiadają bardziej miękkie i formowalne plecy, które dopełnia anatomiczny stelaż tworzący stabilną konstrukcję. Wypełnienie pleców pianką obszytą siateczkowym oddychającym materiałem, który został również użyty na szelkach oraz sam wewnętrzny stelaż aluminiowy powoduje równomierne rozłożenie ciężaru plecaka i nie obciąża kręgosłupa. Minusem tego systemu jest fakt, że plecaki ze stelażem są cięższe, niż plecaki bez stelaża.

W ofercie posiadamy również plecaki bez stelaża, które mają podobny system pleców- wypełniony molitanem, obszyty oddychającym materiałem. Plecy w tego typu modelach są sztywne, jednakże nie są tak anatomicznie dopasowane, jak w przypadku plecaków ze stelażem. Tego typu plecaki są znacznie lżejsze od plecaków ze stelażem, stąd też chętnie wybierane są przez dzieci, które są drobnej postawy lub nie maja potrzeby przenoszenia dużej ilości książek.”

„Plecaki bez stelaża posiadamy w kategorii 1-3 klasa szkoły podstawowej. Powyżej 3 klasy w naszej ofercie znajdują się wyłącznie plecaki ze stelażem, ponieważ ten system doskonale sprawdza się przy dużym obciążeniu książkami.”

Jaki plecak wybrać dla dziecka około 110cm ?

W przypadku wzrostu 110 cm na pewno polecam plecaki, które mają podwójną regulację szelek i pas piersiowy. Dalszą zasadniczą kwestią będzie waga plecaka (należy rozważyć, jak długo dziecko będzie nosiło plecak- czy samo będzie maszerowało do szkoły, czy też będzie podwożone autem, czy szkoła ma szafki na książki itd) oraz jego wielkość.

„Obawiam się, że przy wzroście 110cm każdy plecak z naszej oferty będzie wyglądać na za duży. Ciekawą opcją dla mniejszych dzieci są tornistry z naszej oferty.”

„Przy niższym wzroście polecałabym wybrać plecak, którego konstrukcja to jedna lub dwie komory oraz jedna owalna kieszeń na przodzie- dzięki temu optycznie plecak wygląda na mniejszy, niż jest w rzeczywistości.”

Tornister szkolny

Tornister jest jednokomorowy dzięki czemu  wewnętrzna przestrzeń jest w pełni wykorzystana. Sprytna i prosta konstrukcja posiada przegródki, które z pewnością pomieszczą  szkolne akcesoria, drugie śniadanie i inne skarby dzieci.  Taka budowa tornistra sprawia, że dziecko ma łatwy podgląd na jego zawartość nie jest tak skomplikowana jak w przypadku plecaków.

 

czerwiec 2016

Po przymierzeniu kilku podobnych modeli zrezygnowaliśmy z zakupy takiego plecaka. Na dni, w których do szkoły zabierane były tylko zeszyty i teczka z pracami nie było potrzeby zakładania na siebie takiego kolosa. Gdy w plecak trzeba było włożyć więcej rzeczy ( np ćwiczenia z pracą domową, elementarz )  przejmowałam ten ciężar na siebie – szkoda pleców dziecka.

Co koniecznie musiał mieć nasz plecak zajrzyjcie  tutaj– >   http://dzieciusiowo.pl/wyprawka-szkolna/

 

Jeśli jednak ktoś jest nastawiony na duży, porządny, wygodny plecak myślę, że warto przyjrzeć się modelom poniżej. Ja odkładam ten zakup na 3-4 klasę.

 

Tornister CHI 735

Dziewczynka prezentująca tornister ma 117cm wzrostu, plecak jest maksymalnie wypełniony.

pl1

pl2

pl3

pl4

 

 

Tornister CHI 650

zdecydowanie nasz typ nr 1

czerwony 1

czerwony 2

dziewczynka prezentująca plecak ma 122 cm wzrostu

czerwony 3

——————————-

Dwukomorowy plecak szkolny od 1 do 5 klasy.

Przednia komora plecaka jest najbardziej pojemna, znajduje się w niej praktyczna kieszeń z siateczki zamykana na zamek. Tylna komora zmieści wyższe książki, zeszyty ćwiczeń.

fioletowy 1

fioletowy 2

fioletowy 3

Oczywiście na stronie nie brakuje wzorów dla chłopców.

Tornister CHI 650 K

z dino 1

CHI 736 D

jednokomorowy plecak

dino 2

Polecam obejrzenie filmiku na youtube jeśli komuś źle się odtwarza zostawiam link https://www.youtube.com/watch?v=dnKj5taoc7I

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony www.topgal-plecaki.pl/

 

Jeśli  udało Wam się natrafić na coś ciekawego  podpowiadajcie w komentarzach.

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także