GADŻET, Wszystkie

Kalendarz adwentowy

 

Kalendarz służy do odliczania dni od pierwszego dnia adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia. Te, które są w sprzedaży zwykle ograniczają się do 24 dni. Najbardziej znane są oczywiście te z okienkami i czekoladkami. Coraz więcej rodzin przygotowuje jednak większe kalendarze, które napełniane są drobnymi upominkami, słodyczami lub kartkami z zadaniami.

Do tej pory omijałam szerokim łukiem ten pomysł, który jakoś średnio do mnie przemawiał. Pomyślałam jednak, że gdybym była dzieckiem cieszyłabym się z niego nawet, kiedy w środku byłby mały pierniczek. Klamka zapadła … kalendarz powstał a właściwie jestem w trakcie jego napełniania.

Długo zastanawiałam się, co włożyć do kalendarza adwentowego. Ponieważ moje dzieci nie mogą spożywać większości tradycyjnych łakoci ten pomysł upadł od razu. Tony drobiazgów też nie chciałam kupować. Chociaż nie widzę w tym nic złego. Jeśli ktoś ma taka wizję kalendarza zawsze może zrobić potem mniejszy prezent gwiazdkowy. W sprzedaży znajdziecie np. zestawy klocków Lego – w formie kalendarza … składające się z 24 osobnych elementów o tematyce świątecznej. Taki komplet rozkładacie na kieszonki i gotowe.

Postanowiłam jednak, że chce żeby ten kalendarz był inny. By pomógł nam wprowadzić do domu świąteczną atmosferę i umilić nam wspólnie spędzany czas.

Dlatego w torbach oznaczonych kolejnymi liczbami znajdą się zadania – rodzinne, kreatywne, edukacyjne. Wszystko związane oczywiście z tematyką Świąt.

Dzisiaj przedstawie Wam je pokrótce ale na pewno w najbliższym czasie znajdziecie u nas kilka postów poświęconych przygotowywaniu świątecznych ozdób, kartek itp.

 

Kreatywnie

Wspólnie będziemy przygotowywać świąteczne ozdoby, łańcuchy, bombki. Do worków włożyłam m.in styropianowe bombki, bombki porcelanowe z farbami, brokaty sypkie i w kleju, makaron złoty kordonek. Filcowe zestawy do tworzenia ozdób – pierniczek i ptaszek. ( koszt kompletu to od 2 do 5 zł ) .

 

Dziewczynki dostaną malutkie choinki do swoich pokoików one również znajdują się w woreczkach i drobne ozdoby do nich.

W jednym z worków znajdują się tekturki i taśmy washi tape. Będzie tworzyć własne świąteczne kartki.

Będziemy przygotowywać świąteczny papier – zdobić go pieczątkami z ziemniaków.

Kupiłam też tekturowe pudełka na prezenty, które będziemy wspólnie ozdabiać.

W workach ukryłam też ozdoby na okno, które będzie trzeba odpowiedni poprzyklejać. Farby w sztyfcie do malowania po szybach, sztuczny śnieg i szablony.

 

 

Zabawa

Szablony choinek, bombek, łańcucha, śnieżynek, który trzeba przyozdobić. Wszystko można wydrukować z sieci lub kupić kreatywną książkę i podzielić jej kartki. Jeśli w domu jest więcej niż jedno dziecko można skorzystać z ksero.

Z grubych kolorowych kartek można wyciąć choinki i dołączyć do nich pompony, cekiny, które dziecko będzie mogło poprzyklejać.

Szablony listów do Mikołaja.

Szablony ramek w których będziemy rysować rodzinne portrety.

Czas razem

W tych woreczkach znajdą się karteczki z propozycjami na to jak wspólnie spędzić czas.

Pieczenie pierników – w woreczku znajdą się przyprawy do wypieków.

Wspólne delektowanie się herbatą w świątecznych kubeczkach i wieczorny seans filmowy – do woreczka można włożyć kubek lub jakaś aromatyczną herbatkę.

Nauka kolęd – w naszym kalendarzu znajdzie się książeczka opowiadająca o tradycjach świątecznych, która dodatkowo zawiera teksty kilku kolęd.

Wigilijny teatrzyk cieni. – w worku znajdą się przygotowane wcześniej przeze mnie szablony na patyczkach.

Propozycja świątecznego spaceru po choinkę.

Ubieranie choinki – w woreczku będzie znajdować się gwiazda na czubek.

 

To tylko kilka przykładów, ale pomysłów na takie zadania jest naprawdę mnóstwo. Na pewno wybierzecie coś dla siebie. Ja ostatecznie postanowiłam jeszcze dołożyć do naszego kalendarza drewnianą szopkę, którą rozdzielę na większą część worków.

Kiedy dzieci poskładają ją w całość opowiemy sobie o tym, o co tak naprawdę chodzi w całych tych Świętach.

 

 

worki-na-prezenty

kj

k7

kalendarza-adwentowy-2

aaaa

kalendarz-adwentowy-4

kalendarza-adwentowy-3

balwan-2

13

kalendarza-adwentowy-1

co-wlozyc-do-kalendarza-adwnetowego

k6

sdggsgsdsg

grol

janod

ozodby-diy-boze-narodzenie

czapa

mikolaj

6

8

9

k8

10

11

gh

 

Kalendarza adwentowy – worki That Way TUTAJ

Szopka Janod TUTAJ

 

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także

No images found!
Try some other hashtag or username