Wszystkie, Zabawki, zabawki recenzje, Zabawy

Kreatywnie z Fabryką Wafelków

Fabryka Wafelków i portal Pomysłowy Rodzic zaprosili nas do świętowania 6 urodzin sklepu i wzięcia udziału w zabawie „Kreatywnie z Fabryką Wafelków”. Stanęliśmy przed fajnym zadaniem, które wymagało od nas dużych pokładów kreatywności.  Celem akcji jest rozbudzanie wyobraźni dziecka. Prezentowanie różnych możliwości wykorzystywania jednaj zabawki. Osobiście jestem fanką tego rodzaju przedmiotów, a jeśli można jeszcze w tej zabawie połączyć starsze i młodsza dzieci to jest po porostu cudownie.

Czy nam się udało ? To już musicie ocenić sami zapraszam do dalszego czytania.

Pierwszą zabawką, którą wybraliśmy jest „Gra magnetyczna wędkowanie Djeco”. W niewielkim pudełeczku zamknięte zostały drewniane rybki. Magnetyczne zwierzątka można łowić przy pomocy dołączonych do zestawy wędek. Oczywiście wygrywa ten, kto złowi ich więcej.

Gra pomaga ćwiczyć  precyzyjne ruchy rączek. Dzieci bardzo angażują się w tę zabawę.

1

2

21

Ale czemu ograniczać się jedynie do pudełka ?! Szybko postanowiliśmy przenieść zabawę na większe wody. Stworzyliśmy staw, w którym zamieszkały nasze bajeczne rybki. Teraz już bez rywalizacji i pośpiechu przemieniliśmy się w małych wędkarzy.

Jeśli macie ochotę na taką przygodę potrzebny Wam będzie blok techniczny, duża kolorowa niebieska karta papieru, kredki lub farby w sztyfcie ( u nas PlayColor )  i troszkę wyobraźni. Przy ustawianiu powstałych ozdób przydadzą się zwykłe drewniane klocki, do których za pomocą taśmy doczepiamy żabki, kwiatki, lilie itp.

4

5

22

7

Istnieje też prostszy sposób na powstanie małego jeziorka. Wystarczy kilka worków na odpady i magiczna przestrzenna woda gotowa.

10

Kolejna zabawa wspomaga naukę liczenia. My wykorzystaliśmy w niej wycięte z kartony wiaderka. Równie dobrze mogą to być jakikolwiek pojemniki, do których należy jedynie przyczepić cyferki. Dziecko w czasie zabawy musi umieścić we wiadrze odpowiednią liczbę rybek.

8

9

Przyszedł czas na zadania dla małych artystów. Co powiedzielibyście na zaprojektowanie własnego akwarium? Myślę, że każdemu dziecku ten pomysł bardzo się spodoba.

W zależności od wieku malucha może  rozpocząć zabawę od rysowania szczegółów lub zająć się samym kolorowaniem.

cyrk 19

cyrk 21

Teraz pozostało tylko wpuścić do niego rybki. Myślicie, że im się podoba ? 🙂

cyrk 22

Ostatnią propozycją na wykorzystanie tej zabawki jest użycie jej elementów, jako szablonów. Dziecko odrysowuje rybki i próbuje podobnie je pokolorować lub tworzy zupełnie nowe wzory zwierzątek.

cyrk 26

Drugą zabawką, którą Wam dzisiaj zaprezentuję jest Piramida wieża ze zwierzątkami Cyrk” marki Janod. Zabawka przeznaczona jest już dla roczniaków.

Każdy maluch uwielbia budować i burzyć wieżę. Małe pudełeczka można układać jedno na drugim od największego do najmniejszego. Można też budować mniejsze konstrukcje. Inną formą zabawy jest umieszczanie w sobie pudełeczek od największego do najmniejszego.

13

14

Największą frajdą jest zabawa samymi zwierzątkami.  I tu przychodzi czas na odgrywanie scenek lub wydawanie odgłosów. Najlepszą zabawą było jednak umieszczanie zwierzątek w pudełkach. Nieco starsze dzieci mogą spróbować poukładać zwierzątka jedno na drugim.

11

12

cyrk 23

Kolejnym pomysłem na zabawę z wykorzystaniem dołączonych do zestawu zwierzątek jest dopasowywanie cieni. Na kartce odrysowujemy kontury milusińskich. Może to być dodatkowe zadanie dla starszego rodzeństwa. Zadaniem dziecka jest dopasować zwierzątka do odpowiednich cieni. Zadanie jest nieco utrudnione, bo figurki są dwustronne trzeba je jeszcze odpowiednio obrócić.  Ku mojemu zaskoczeniu moja blisko dwuletnia córka bardzo dobrze poradziła sobie z tym zadaniem i to bez żadnej pomocy.

15

23

16

Przyszedł czas na wspieranie nauki liczenia. Na pudełkach umieszczone są cyferki. Zadaniem dziecka jest oczywiście umieszczenie na nich odpowiedniej liczby wybranych przez nas elementów.

17

18

19

A na koniec gra, zabawa – rzucanie do celu. Mogą to być nawet zrolowane z papieru kulki. Oczywiście liczba uzyskanych punktów jest zależna od wielkości pudełka

5 punktów za najmniejsze i 1 za największe – tak jak wskazują na nich cyferki.

20

Jak Wam się podobało ? Mam nadzieję, że podsunęłam Wam, chociaż jeden pomysł na wspólną zabawę.

Cały ten post powstało, ponieważ sklep Fabryka Wafelków obchodzi teraz swoje 6 urodziny !  W jego bogatym asortymencie na pewno znajdziecie coś dla Waszych maluchów. W końcu to sklep dla rodziców i dzieci z wyobraźnią.

Na ich stornie czeka teraz na Was mnóstwo rabatów wystarczy kliknąć TUTAJ lub wejść na ich profil na Instagramia lub Facebooku.

Jak świętować to świętować – mam więc dla Was jeszcze niespodziankę w postaci RABATU na prezentowane przeze mnie zabawki :

18 % na Zestaw rybki i 20% na piramidę wieżę Janod

na hasło DZIECIUSIOWO – ważne przez tydzień

 * gra wędkowanie Djeco do kupienia tu

 * piramida wieża ze zwierzątkami cyrk tu

W sklepie dostępne są teraz specjalne torby, które możecie samodzielnie przyozdobić a potem zapakować w nie prezenty.

My zrobiliśmy to tak .

torby fabryka wafleków

Całej ekipie Fabryki Wafelków życzymy wszystkiego najlepszego !!!

cyrk 25

 

Na koniec  mała niespodzianka ode mnie szablon akwarium 😉

akwarium

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także

No images found!
Try some other hashtag or username