Inne, Wszystkie, Zabawy

Kreatywny obóz językowy

Myślicie już o wakacjach i urlopie ? Kiedy od rana za oknem widzę słońce rozmyślam o tym nieustannie. Chociaż do tej pory urlop kojarzył mi się ze wspólnymi rodzinnymi wakacjami to wiem, że lada chwila będzie już to wyglądać troszkę inaczej.  Kolonie, obozy i pierwsze małe rozstania. Myślę, że następne lato będzie już tym czasem.  

Gdzie wysłać dziecko na wakacje? Jedną z możliwości jest obóz językowy.  W sieci nie brakuje ofert tego rodzaju. Ja chciałam Wam dzisiaj przedstawić szkołę, która bardzo mi się spodobała. Mowa tu o American School. Organizowane przez nich obozy językowe stawiają na kreatywne zajęcia i obcowanie z naturą. Główną filozofią  organizatorów jest  nauka angielskiego przez zabawę.

W American School dbają o to, aby uczeń swobodnie wykorzystywał przyswojony materiał w konwersacjach.

W typowych szkołach dzieci mają wiele godzin języka angielskiego, jednak często nie umieją wykorzystać zdobytej wiedzy w mówieniu. Na obozie dzieci mówią cały czas po angielsku z wykorzystaniem metody zanurzenia od wczesnych godzin porannych do czasu kiedy lądują w łóżeczkach. Ponieważ w nauce języka bardzo istotna jest wizualizacja słownictwa oraz jego praktyczne zastosowanie, kiedy dzieci poznają np. nazwy owoców w języku angielskim, smakują ich i dzięki temu zapisują je bardziej w pamięci.

Gdy przerabiają słownictwo  związane z domem, mają możliwość zbudowania własnego domu z klocków Lego. W czasie zabawy nazywają wszystkie pomieszczenia i znajdujące się w nich przedmioty.

Organizatorzy starają się też zachować równowagę miedzy własnym rozwojem a relaksem dlatego ten obóz jest obozem sportowo-językowym.

 

Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji, między innymi:

– sporty (siatkówka, badminton, fitness, piłka nożna)

– pływanie

– sporty wodne (kajaki, rowery wodne)

– spływ kajakowy

– rejs statkiem

– park linowy

– zajęcia plastyczne (w tym szycie i tworzenie własnej biżuterii)

– zajęcia na temat USA i innych krajów anglojęzycznych – przez zabawę i realizację projektów artystycznych

– zajęcia na temat Kaszub

– dni tematyczne (Hawaii Day, Indian Day, Space Day)

– wycieczki rowerowe

– wycieczki krajoznawcze

– podchody i wiele gier grupowych

– amerykańskie gry i zabawy

– LEGO

– gry planszowe

– eksperymenty naukowe

i wiele innych atrakcji!

Taki obóz to znakomita zabawa i niezapomniana przygoda!

 

Obóz organizowany jest na Kaszubach, trwa 10 dni.

Dla nas jest w tym roku jeszcze za wcześnie na taką wyprawę, ale ta oferta na tyle mnie zauroczyła, że być może w przyszłości będziemy mogły zdać Wam prywatną relację z tego miejsca.

Po więcej informacji wpadajcie na stronę szkoły tu. W razie wątpliwości zachęcam  do prywatnego kontaktu z założycielem szkoły przemiłą Panią Margot Turzyński. 🙂

Znajdziecie ich również na FB tu

 

oboz jezyka angielskiego

oboz jezykowy 1

klocki lego

wig

oboz jezykowy angielskiego

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także