KSIĄŻKI, Wszystkie

W biblioteczce pięciolatka

Czytanie należy do naszego wieczornego rytuału. Lekturę zwykle wybiera córka. Bardzo lubi książki z dużymi i pięknymi ilustracjami. Przyszedł jednak taki moment, kiedy ustąpiły ona miejsce tym, w którym treść przeważa nad obrazem.Dzisiaj kilka naszych propozycji dla pięciolatków. Część przedstawionych niżej książek jest już w naszej biblioteczce, pozostałe znajdą się w niej niebawem.

 

ksiażki dla pieciolatka

1. „Mapy” Aleksandra i Daniel Mizielińscy – stanowią wyjątek względem przewagi treści. Książka ta to 51 ogromnych map, które przeprowadzą  Was  przez 6 kontynentów i 42 kraje. Każda storna to porcja ciekawostek i ilustracji charakterystycznych i symboliczne elementów danego rejonu.

2. „8+2 i domek w lesie” Anne-Cath. Vestly – opowiada o wesołej rodzince, która przeprowadza się do nowego domku w lesie. Tytuł  jest trochę mylący, bo w domku mamy jedenastu  a nie dziesięciu mieszkańców. Z mamą, tatą i ósemką rodzeństwa  zamieszkuje jeszcze babcia. Zapewniam Was, że to najweselszy dom w całej Norwegii.

3. „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren – tej książki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Wychowało się na niej kilka pokoleń. Każda stronica pochłonie Was całkowicie i zabierze w świat przygód wesołych i pomysłowych dzieci z małej szwedzkiej wioski.

4. „Raz, dwa,trzy Piaskowy Wilk” Åsy Lind – Główni bohaterowie książki to mała dziewczynka Karusia i Piaskowy Wilk, który pomaga jej zrozumieć świat dorosłych. Odpowiada jej na każde pytanie, tłumaczy rzeczy skomplikowane w nieskomplikowany sposób. Książka niezwykle magiczna podbija serce nie tylko małych czytelników, ale i dorosłych.  Zbiór zawiera wszystkie opowiadania z książek: „Piaskowy Wilk”, „Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia”, „Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły”.

5. „Najmniejszy słoń Świata” Maciej Szymanowicz – Opowiada o perypetiach słonika, który postanawia uciec z Zoo by dotrzeć do Afryki. Kilka słów o tej książce tutaj http://dzieciusiowo.pl/najmniejszy-slon-swiata/

6. „Ziuzia” i Ziuzia i coś niezwykłego” cudowne książki, które przedstawiają świat małej Zuzi – dziewczynki o wyjątkowo bujnej wyobraźni. W opowiadaniach podejmowana jest nietypowa tematyk: depresja, stanik, wampiry. Kilka słów o pierwszej części książki znajdziecie tutaj http://dzieciusiowo.pl/ziuzia/

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także