Wszystkie, Zabawki, zabawki recenzje

Lekcja geografii

Rodzice obserwując swoje maluchy najlepiej wiedzą względem, czego wykazują one żywsze zainteresowanie, czym najbardziej się fascynują.  Dzieci z pasją pogrążając się w danym temacie stają się  niezwykle dociekliwe i zasypują swoich opiekunów ogromem pytań. Widzący to rodzice  podążają za swoimi pociechami i  podsuwają im  coś, co pomaga tę ciekawość zaspokoić.

My staramy się  delikatnie  wspierać dane zamiłowanie, ale jednocześnie dostosować wszystko do możliwości dziecka i podawać to  w takiej formie, by go przypadkiem nie zniechęcić. Nie zapisujemy dziewczyn od razu na dodatkowe zajęcia czy kursy chyba, że akurat  mają takie życzenie i widzimy, że coś naprawdę  pochłonęło je bez reszty i utrzymuj się stosunkowo długo; przynajmniej jak na dziecko 😉  . Jeśli jest możliwość, by daną pasję rozwijać w domu, bo nie jest to np. pływanie …. to tak zaczynamy i podczas części wspólnie spędzanego czasu koncentrujemy się  na danym zajęciu czy temacie.

A jak to robimy ? … chciało by się rzec … „no normalnie” ale to nie zawsze jest tak oczywiste.

Dzisiaj nawiązując do domowej lekcji geografii nakreślę Wam jak to u nas wygląda. Pokażę też, niektóre książki i zabawki, które mogą Was wspierać. Myślę, że jeśli chodzi o świat, kontynenty czy poszczególne państwa to jest to akurat tak ogólny temat, że zainteresuje prawie każdego dziecko, w różnym wieku i niekoniecznie jest to kwestia jakiejś szczególnej pasji.

Wracając jednak do początku to bez względu na to czy jest to hobby, które chcemy rozwijać czy jest to nauka przez zabawę robimy to w rożnych formach a raczej staramy się podążać za dzieckiem i decydujemy się na tę, która do niego najbardziej przemawia. Jeśli chodzi o zainteresowanie geografią to jest, w czym wybierać nie musi być to wiedza czysto encyklopedyczna, chociaż są i dzieci, którym to bardzo odpowiada.

 

1.Książki

Możemy wybrać wśród atlasów przeznaczonych dla dzieci i wspólnie je przeglądać. W tego typu książkach znajdziecie zazwyczaj podstawowe informacje, ciekawe budowle itp, które związane są z poszczególnymi państwami. Może być to fajny wstęp do dłuższej rozmowy i miło spędzonego wspólnie wieczoru.

Książki z ciekawostkami podróżniczymi np. seria „Nela mała reporterka”, przewodniki dla dzieci , czy książki opisujące bliżej konkretne miasta czy państwa np. te z serii „Oto jest ..”

 

2. Puzzle

Możemy też wybrać mapę w kształcie puzzli czy to kartonowych czy magnetycznych. Takie dokładniej pokażę Wam za chwilę.

 

3. Kreatywne zabawy,książki, kolorowanki z mapami w roli głównej.

 Jeśli chodzi o książki to kilka przykładów zdjęć i linków znajdziecie pod koniec postu. Jeśli chodzi o zabawy to może być to chociażby dorysowywanie zwierząt czy charakterystycznych budowli na wcześniej sporządzonych konturach państw i kontynentów.

4.Zabawki i gadżety

Gry związane z tematyką świata lub konkretnych miast.  Klocki, figurki z charakterystycznymi budowlami czy postaciami,  globusy.

 

5. Filmy, programy podróżnicze

 

6. Wspólne gotowanie

Przygotowywanie potraw charakterystycznych dla danego państwa a w międzyczasie opowiadamy jakieś ciekawostki dotyczące tego kraju.

 

Oczywiście najpiękniej i najfajniej było by móc podróżować, zobaczyć wszystko własnymi oczami, dotknąć, powąchać, zasmakować. Nie jest to jednak ani takie proste i nie dla każdego osiągalne. Myślę jednak, że spośród tego dacię radę coś wybrać a to tylko część możliwości.

 

Dzisiaj przedstawie Wam bliżej nowość w naszym domu magnetyczną mapę świata Janod.

Składa się ona z tablicy ze sznureczkiem i drewnianych puzzli. Są one bardzo konkretne i porządnie wykonane. Elementy dobrze trzymają się tablicy jak na tego rodzaju zabawkę. Po ułożeniu wszystko spokojnie przenosiłyśmy z miejsca na miejsce i nic nam nie odpadało. Nazwy są w języku angielskim. Zabawka ma piękne kolory i przykuwające uwagę ilustracje. Nie jest też wcale najmniejsza i po ułożeniu stanowi stanowi ładną ozdobę pokoju. Nie jest to tania zabawka, dlatego może sprawdzić się, jako wspólny prezent urodzinowy czy świąteczny.

Myślę, że będzie nam służyć przez lata.

 

 

 

W ciągłym użyciu są u nas również kultowe Mapy Mizielińskich i puzzle Czuczu z państwami i flagami.

 

 

Zupełnie przypadkiem wpadły nam też w ręce książki z serii” z kredami dookoła świata”. Znajdziecie w nich mapy podobne do tych z w wyżej wymienionego atlasu.W zależności od tematyki książki są to kontury państw, miast lub też budowle czy zwierzęta charakterystyczne dla konkretnych rejonów. Często można kupić je stacjonarnie w hipermarketach chociażby w Biedronce.

 

Puzzle magnetyczne Mapa świata, Janod 
można kupić m.in TUTAJ

 

Na koniec zamieszam Wam zdjęcia przykładowych książek, puzzli, zabawek, gadżetów wraz z linkami.

 

ALFABET państwa i flagi puzzle edukacyjne

MAPA ŚWIATA puzzle tekturowe 168 el.

więcej zdjęć tych produktów tutaj –> http://dzieciusiowo.pl/palcem-po-mapie/

 

Atlas miast  Georgia Cherry, Martin Haake, Martin Haake
Londyn dla młodych podróżników. Przewodnik dla dzieci
Kraków dla młodych podróżników. Przewodnik dla dzieci
Paryż dla młodych podróżników. Przewodnik dla dzieci
Rzym dla młodych podróżników. Przewodnik dla dzieci
Praga dla młodych podróżników. przewodnik dla dzieci
Barcelona dla młodych podróżników. Przewodnik dla dzieci

 

 

Miasta Europy do kolorowania. Z kredkami dookoła Europy
Przyroda. Mapy do kolorowania
Polska do kolorowania. Z kredkami dookoła świata
Mapy do kolorowania
Kolorowy portret miasta: Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kraków, Warszawa
Unia Europejska do kolorowania

 

Nela mała reporterka

 

Seria „Oto jest …, Rzym, Nowy Jork, Monachium, Londyn, Paryż”
Janod puzzle 300 elementów
Czuczu Mapa świata – zwierzęta
Czuczu mapa świat 168 el.
MAPA ŚWIATA puzzle tekturowe 35 el

 

 

 

Londyn puzzle drewniane (18, 19, 20 el.) – Nathalie Lété – Vilac
Puzzle 200 – Big Ben – LONDJI
Puzzle 200 – Nowy Jork – LONDJI
Puzzle 200 – Wieża Eiffel’a -Paryż -LONDJI
Londji magnesy Barcelona
Magnesy na lodówkę Paryż

 

Kolorowanki-teatrzyki 3D – Londyn, Budapeszt, Barcelona, Moskwa, Amsterdam – MON PETIT ART

 

 

Zestaw Kiko+ Machi Londyn – Kukkia
Zestaw Kiko+ Machi Paryż – Kukkia
Zestaw Kiko+ Machi Nowy Jork – Kukkia

 

 

Pozostając w temacie pasji i zabawek magnetycznych, które moje dzieci uwielbiają …. odbiegnę trochę od głównego tematu geografii, by powrócić  na chwilę do Ciała człowieka Janod.  Jeśli Wasze dziecko jest zafascynowane anatomią odsyłam Was do postu tutaj http://dzieciusiowo.pl/cialo-czlowieka-janod/.  

Dzisiaj  pokażę Wam tylko jak  bawimy się tym zestawem na obecną chwilę, wykorzystują  jeszcze sucho-ścierną tablicę.

Układanka magnetyczna Ciało człowieka, Janod
można kupić TUTAJ
Tablica 3 w 1 z 30 akcesoriami, Janod
można kupić TUTAJ

 

 

 

inne linki

sukienka w drzewka ThatWay

biurko, krzesło IKEA

plakat z literkami TUTAJ

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także

No images found!
Try some other hashtag or username