DIY, Wszystkie

Magnesy na lodówkę DIY

Magnesy DIY

Kiedy zobaczyłam je po raz pierwszy od razu wiedziałam, że muszę coś z nich zrobić. Mowa o kartonowych figurkach, które pozostały nam po  szablonach do rysowania Granna.
Najpierw przyszło mi do głowy, żeby dolepić do nich patyczki i wykorzystać je do zabawy w teatr cieni. Są on jednak tak ładne i kolorowe, że koniec z końcem postanowiłyśmy zrobić z nich magnesy na lodówkę.

Aby wykonać takie magnesy potrzebna nam jedynie folia magnetyczna. Można ją kupić w arkuszach już z klejem – cena za sztuką A4 to całe 2,5 zł.

Grubość naszej folii to 0.4 mm siła przyciągania 18 g/ cm2 – podaję, bo sama nagłowiłam się, jaką kupić. Jest ona znacznie silniejsza niż folia, np. z „danonkowych magnesów”- nie odpada i spokojnie utrzymuje grube kartonowe obrazki. Na próbę nabyłam też arkusze 0,7 i 1cm – na tym ostatnim chyba sama bym się do ów lodówki przytwierdziła. Mój mąż do tej pory się ze mnie śmieje, – ale spokojnie na pewno wymyślę coś by je wykorzystać 😉

Na papierowej części delikatnie obrysowujemy nasze obrazki wycinamy ogólne zarysy,  a szczegóły docinamy później nożyczkami bądź nożykiem do papieru, kartonu ( uwaga na palce! )

Do wykonania takich magnesów wykorzystać możemy też np. grube okładki starych kolorowanek, ( dla przykładu córka wycięła kotka ) .
Mogą to też być nasze zdjęcia. Zwykła tektura obklejona okleiną czy kolorowym papierem. Itp. itd.
Życzymy miłej zabawy  🙂

 

Dziewczyny są zachwycone chyba muszę wrócić po szablony ze zwierzątkami.

 

endo zabawki 1

magnesy diy

magnesy na lodowke diy

endo sklep

diy dzieci

magnesy na lodowke dzieci

diy

szablony można kupić tu

folie magnetyczną kupiłam na allegro

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także