Wszystkie, Zabawy

Malowanie palcami

Farb do malowania placami znajdziecie wiele. Są takie w większych opakowaniach, bardziej gęste, którymi fajnie maluje się na dużych arkuszach wszystkimi palcami jednocześnie a nawet stopami. Na te trzeba trochę uważać szczególnie, jeśli mamy do czynienia z mniejszym dzieckiem, które może zapragnąć zamalować nimi coś poza wyznaczonym miejscem.

Dzisiaj jednak przedstawię Wam inne farbki. Są trochę bardziej rozcieńczone i zamknięte w mniejszych opakowaniach. Za to mamy do dyspozycji cała paletę barw. Tymi lepiej koloruje się obrazki lub odciska stemple, które zwykle znajdują się na nakrywkach buteleczek.

Jedne jak i drugie farby dobrze ścierają się z ciała, mebli i ubrań. Bez paniki nie są tak uciążliwe jak plakatówki.

Do zabawy dołączam Wam szablony (na dole strony). W jednych zostawione są puste miejsca tylko na malowidła paluchami drugie są całe białe. Mniejsze elementy można zakolorować kredkami lub farbami w sztyfcie.

Dla mniejszych dzieci polecamy kolorowanie tęczy lub tworzenie balonów, rybek i innych stworków z odcisków paluszków. Dodatkowe elementy pomoże domalować mama lub tata.

Nasze farby to – Creadu Kids – farby do malowania palcami  tu

To, co wyróżniło je spośród innych, które miałyśmy do tej pory to to, że są ze sobą połączone.  Dzieki temu przy nabieraniu farby pojemniczki nie przewracają się.

Farby w sztyfcie Playcolor (uwielbia).

tecza 6

kura 1

tecza 3

tecza 4

malowanie g

tecza 5

tecza 1

tecz 6

tecz 7

s1s2s8s9s6s7s3s4

 

s10s5

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także