KSIĄŻKI, Wszystkie

MAPY – Mizielińscy

Jeśli uwielbiacie wodzić palcem po mapie to pozycja dla Was. „Mapy” Mizielińskich zabiorą Was w podróż przez 6 kontynentów i wybrane państwa. Są przepięknie wydana a lekko postarzane kartki sprawiają, że trudno oderwać od nich oczy.

Książka pomaga dzieciom odkrywać świat. W przystępny sposób przybliżają im jego różnorodność nie tylko tą geograficzną, ale i kulturową. Każda karta to zbiór ciekawostek, przez co przeglądanie jej to ciągłe odkrywanie czegoś nowego – roślin, zwierzą, budowli, potrwa, znanych postaci czy zabytków. To rewelacyjna lekcja geografii i historii w jednym.

Czy „Mapy” to książka dla mniejszych dzieci?
Oczywiście – spokojnie nadają się już dla pociech w wieku 4-5 lat. Format dobrano idealnie. Kartki też są odpowiedniej grubości – małe rączki bez problemu je przewracają. Książa jest z nami przeszło rok i ciągle chętnie do niej wracamy, a na półce zajmuje honorowe miejsce.

„Mapy” nie są podręcznikiem doskonałym. Dopatrzymy się w nich drobnych błędów, niedociągnięć. Niektóre kraje potraktowane są dość powierzchownie.
Na pewno nie wszystkim książka spodoba się wizualnie. Niektórzy uznają, że jej kartki są zanadto przepełnione szczegółami. Rysunki też maja swój specyficzny styl, czasem ciężko rozpoznać na nich znane nam zwierzęta.

Mimo tego jest warta polecenia i każde dziecko powinno mieć ją w swoim zbiorze. Zapewniam, że rozbudzi ciekawość Waszych małych odkrywców i zachęci do pogłębiania wiedzy już poza nią. Trzeba mieć na uwadze, że przeglądając tę książę dzieci zasypują swoich rodziców milionem pytań. Dlatego warto wcześniej sprawdzić, co pamięta się z lekcji geografii i dla pewności przestudiować ją w ukryciu. 😉

MAPY – Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata
tekst i ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Wydawnictwo Dwie Siostry

mapy Mizielińscy

maileg

myszki maileg

 Mizielińscy mapy

Mapy  Mizielińscy ksiązka

mapy Mizielińscy maileg

ksiazki dla dzieci mapy Mizielińscy

wydawnictwo dwie siostry mapy

mapy Mizielińscy wydawnictwo dwie siostry

Mizielińscy MAPY

mizeliński mapy

 

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także