nasz pokój, POKÓJ, Wszystkie

Pokój dziewczynek

Zawsze lubiłam jasne pełne światła wnętrza. Kiedy przyszedł czas na odświeżenie pokoju dziewczynek nie miałam wątpliwości, jaki on będzie. To, że nastała moda na styl skandynawski zgrało się z moimi upodobaniami i bardzo ułatwiło poszukiwania potrzebnych dodatków i akcesoriów. Na przestrzeni ostatnich lat powstało mnóstwo firm, które tworzą niebanalne rzeczy do dziecięcego pokoju.  Są one dla mnie niewyczerpalnym źródłem inspiracji. Część przedmiotów do wystroju wnętrza zrobiłam sama. Poza tym na rynku jest wszystkiego tyle, że zawsze można znaleźć coś, co jest dopasowany do naszej kieszeni. Ważne tylko, by mieć jakąś wizję i się jej trzymać.

ŚCIANY

Białe ściany w pokoju dziecka ?

Ich barwę zmienialiśmy kilkukrotnie tylko po to, by wrócić do bieli. Pokój jest nieduży i tylko ten kolor pomógł rozjaśnić nam to małe wnętrze. Wbrew temu, co się powszechnie sądzi biel jest bardzo praktyczna. Ściany brudzą się jak przy każdym inne kolorze, ale bez problemu można je odświeżyć i to niedużym kosztem.
Biel to świetna baza dla wszystkich cudnie kolorowych zabawek, obrazków, błyskotek. Można powiedzieć, że jest dla nich tłem idealnym. Pozwala na spontaniczną zmianę wystroju pokoju, bo nic się z nią nie gryzie. Na takich ścianach świetnie prezentują się wszelkiego rodzaju plakaty, kartki jak i dziecięce obrazki, które w łatwy sposób przykleić można przy pomocy washi tape .

MEBLE

Jeśli chodzi o meble zdecydowanie postawiliśmy na czystą biel. Może nieco zlewają się ze ścianami, ale ja właśnie taki efekt chciałam osiągnąć. Nie wyróżniają się zbyt mocno a po ich wstawieniu pokój nie wydał się od razu mniejszy – tak jak miało to miejsce przy ciemnych meblach. Mebelki firmy Bellamy z serii Fino można podejrzeć tu.

Łóżka

Dokładniej łóżko i łóżeczko są wyjątkowo subtelne. Mają zaokrąglone krawędzie i śliczne żłobienia . Zajmują najwięcej miejsca dlatego postawiliśmy na delikatne bryły, by nadać im lekkości.

Regał

Wybraliśmy regał z otwartymi bocznymi ścianami, dzięki czemu półka nie wydaje się tak masywna, uniknęliśmy też zatrzymania światła. Jest ozdobna a jednocześnie delikatna. Regał pełni u nas dwie funkcje. Pojemne szuflady pomieściły wszelkie akcesoria plastyczne, ulubione zabawki starszej córki oraz wszystko to, co niekoniecznie powinny znaleźć się w rękach młodszej siostry. Otwarte półki z bajecznymi żłobieniami na kształt desek, pełnią funkcję wymarzonego domku dla małych towarzyszy zabaw. Zmieściły się też na nim ukochane akcesoria kuchenne.

Skrzynia na zabawki

Coś genialnego … wciąż nie pojmuję, dlaczego dopiero teraz znalazła się u nas. Jest w stanie pomieścić naaaaprawdę dużo zabawek i wygodnie się z nią sprząta 😉 . Dodatkowo wieczorem pełni funkcję nocnego stolika, przy którym można się jeszcze chwilę pobawić lub położyć ulubione książki.

Półka na ścianę – z ogranicznikami i czterema wieszaczkami.

Półka drabinka o niej pisałam już wcześniej w poście tu http://dzieciusiowo.pl/pokoj-dzieciecy/

Półka z szufladkami

kupiona na życzenie córki. Trzyma w niej ukochane gwiazdki, wisiorki i inne błyskotki. Ukochane zabawki, które zawsze dobrze mieć pod ręka, skrzydełka, lalkę i plakat z księżycem przy którym od razu lepiej się zasypia.

Półka na książki diy – pisałam o niej w poście tu http://dzieciusiowo.pl/polka-na-ksiazki-diy-pokoj-dziecka/

INNE GADŻETY

Worki na zabawki 

Jeśli chodzi o te największe pisałam już o nich wcześniej tu  http://dzieciusiowo.pl/papierowe-worki-na-zabawki-thatway/
Umieszczamy w nich większe pluszaki, poduchy, koce, piłki. Rzeczy, które nie są wyciągane każdego dnia.

Teraz przybyło jeszcze kilka w mniejszych rozmiarach. Wyjątków fajna opcja do przechowywania wszelkiego rodzaju gadżetów. Świetnie sprawdzą się na biurku. Worki wykonane z kilku warstw papieru są naprawdę solidne. Worki takie jak u nas możecie kupićw sklepie Taht Way  tu.

Rozkładany puf – mieszą się w nim wszystkie książki, które obecnie przeglądają dziewczynki.

Poducho-puzzle K-ID – więcej o nich w poście tu. Idealne do leniuchowania na podłodze, można z nich złożyć mini fotel.

Pompony – pompony na wstążkach od Pracownia Love & Love i  genialna girlanda od Miss Pompon.

Pudełka,pudełeczek,skrzyneczki, koszyczki – w naszym pokoju ich nie brakuje a niebawem zostaną dokupione nowe. Dziewczynkom łatwiej się sprząta, gdy wszystko mają posegregowane.  Znajdują się w nich  wszystkie drobne bibelociki i skarby. Osobno  zabawki z kinder niespodzianek, różnego rodzaju figurki, małe laleczki i ich akcesoria, zwierzątka, karty. Niebawem zagospodarowana zostanie też przestrzeń pod łóżkiem. Znajdą się tam pojemne kosze na klocki, plastikowe pojemniczki i kartonowe zabawki córek.

 

Meble w pokoju są luźno rozstawione zostało jeszcze miejsce na biurko i jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba szafę. Nie wszystko zostało jeszcze kupione. Na pewno zagospodarujemy przestrzeń pod łóżkiem. Znajdą się tam różnego rodzaju kosze w neutralnych kolorach. Oświetlenie to też otwarta temat, podobnie jak podłoga i dywan.

Może wiec na koniec zamieszczę małą lista życzeń ? Niektóre rzeczy planuje w przyszłości nabyć inne pozostaną w sferze marzeń 😉

 

pokoj dzieciecy styl skandynawski

meble bellamy fino styl skandynawski

posciel lovely

bellamy fino meble

zabawki diy endo

bellamy meble fino

skrzynia na zabawki bellamypokoj dzieciecy inspiracje styl skandynawski

pokoj dzieciecy styl skandynawski

wood szczescia woodszczescia pokoj dziecka

woodszczescia polka z szufladkami

polka z szufladkami wood szczescia

ksiaze 2

p26

that way thatway ksiazka

poduchopuzzle k-id pokoj dziecka bialy czarny

worki na zabawki pompony pokoj dziecka

polka drabinka pokoj dziecka

bellamy meble regal

pokoj dzieciecy bellamy meble

pompony pokoj dziecka miss pompon

bellamy meble pokoj dzieciecy skandynawski

bellamy regał pokoj skandynawski

 

 

 

 

—————————————————————————————————————————————————————————————

Meble Bellamy z serii Fino www.bellamy.pl

do kupienia na babydeco.eu – znajdziecie tam też inne fajne akcesoria do dziecięcego pokoju

meble finobellamy babydeco

 

Worki na zabawki, duża materiałowa książka „Dobranoc”, maskotki www.thatway.pl

worki that way 2     thatway

półka z szufladkami / Wood Szczęścia tu , plakat księżyc / Piotrofscy tu

Poduchopouzzle K- ID tu

     półka 5

 

poduszka z królikiem / Lovely tu

girlanda z pomponów / Miss Pompon tu

pozostałe poduszki Ikea H&M , pościel / Ikea

Często pada pytanie o wrzosowe plastikowe pojemniki – zdradzając tajemnicę to donice z Pepco – kupione w cenie od 1,99 za najmniejszy po 5,99 za taką o wysokości 20cm. Podobnie metalowe pojemniki i kosze – Biedronka i Pepco w cenie 10-15zł za 3 sztuki.

matrioszki / Kalaluszek tu

myszki, minimebelki / Mailego tu i tu

króliczki handmade

 

na koniec  LISTA ŻYCZEŃ 😉

pokoj dzieciecy 3

 

pokoj dzieciecy inspiracje

pokój dziecka / dziecięcy / styl skandynawski/ meble bellamy / fino

 

 

 

 

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także