inspiracje, POKÓJ, Wszystkie

Nowy pokój L – inspiracje

Inspiracja ta przemówiła do mnie najbardziej gdyż nowy pokój starszej córki będzie dość wąski i długi. Identycznie umieszczone jest w nim okno i drzwi wejściowe. Oczywiście nie planuje urządzać go identycznie, bo mam kilka zastrzeżeń.

Pokój podzielony będzie na cztery strefy:  miejsce do spania i zabawy, kącik artystyczno – szkolny i małego czytelnika. Po prawo zamiast małej garderoby planuje postawić dwie dwudrzwiowe bądź jedno czterodrzwiową szafę. Musi znaleźć się w niej miejsce na ubrania, książki z biblioteczki, przybory szkolne i kosze na zabawki.

Biurko też na pewno nie będzie takie puste. Wolałabym zdecydowanie coś nieco głębszego. Tak by pod ścianą stanąć mogły kosze z przyborami do rysowania. Najlepiej żeby miało co najmniej 120cm i nie znajdowały się w nim dwa rzędy szuflad, bo utrudni to ustawienie drugiego krzesła dla siostry a dziewczyny uwielbiają razem rysować. Na obecną chwilę obstawiam, że będzie to miejsce do zabaw plastycznych nie odrabiania lekcji.

Krzesło jak na zdjęciu raczej nie wchodzi w grę i tu nie mam pojęcia, co wybrać?!

Półeczkę drabinkę już mamy – tu pozostałoby bez zmian. Mogłoby się na niej znaleźć niektóre akcesoria do rysowania.Podoba mi się też stolik na drugiej ścianie. Idealny do ustawienia lustereczka i koszyków z błyskotkami a przede wszystkim globusa, na którego niestety jakoś brak nam stałego miejsca w obecnym pokoju. Nad stolikiem mogłaby też zawisnąć mapa.

Wygodne miejsce do czytania – to po biurku drugie najważniejsze miejsce w naszym domu. Może jakiś fotel lub puf, nad którym widziałabym jeszcze półkę z ulubionymi książkami.

Zdecydowanie w tej inspiracji brakuje mi nocnego stolika, na którym można ustawić lampkę czy szklankę z wodą. Myślę też o umieszczeniu w pokoju córki dużego lustra w srebrnej lub złotej ramie.

Ciągle nie mogę podjąć decyzji, co do łóżka. Kupić takie, które rośnie z dzieckiem? – zawsze to dodatkowe 80cm przestrzeni, które przez następnych kilka lat może posłużyć, jako  miejsce na zabawę. Przykładowo może być to któreś łóżko z Ikea.

 

łóżko dla dzieci ikea

 

Kusi mnie jednak by kupić coś takiego – w razie potrzeby można je rozłożyć ( oczywiście jeśli dysponuje się dodatkowym materacem. )

łóżko HEMNES

pokoj dzieciecy inspiracje

pokoj dzieciecy prowansalski

waski pokoj jak urzdzicźródła zdjęć  http://www.stadshem.se/ i http://www.ilobahiecreative.com/2014/11/mieszkac-lanie-mozna.html

 

wyposażenie  naszego biurka zdecydowanie bardziej wyobrażam sobie tak 🙂

biurko pokoj dzieciecyzródło: pinterest

Przykładowe meble – w najbliższym czasie umieszczę więcej – na razie jestem na etapie szukania tych idealnych.

Mam na to jeszcze kilka miesięcy.

szafa styl skandynawski tvilum

szfa Tvilum

bellamy inesBellamy Ines

Limena Prowansalskie biurkobiurko Limena

Biurko w Stylu Rustykalnymwww.stylowy-mebel.pl

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także