Wszystkie, Zabawki, zabawki recenzje

Prezent dla trzylatka … krótkie recenzje.

Urodziny, imieniny, święta, dzień dziecka ?  Okazji do obdarowywania naszych maluchów jest naprawdę dużo. Co wybrać dla trzylatka, by sprawić mu frajdę i by prezent okazał się strzałem w dziesiątkę?

 

prezent ma przede wszystkim cieszyć

 

Jeśli zabawka ma być dla naszego malucha nie stanowi to takiego problemu. Gorzej, gdy ma być to podarunek dla dziecka znajomych. Myślę, że w takim wypadku dobrze zaczerpnąć języka, czym dziecko się interesuje. Są dzieci, które nie spojrzą na puzzle czy książki a inne mogą bawić się nimi całe dnie.

Inną sprawę jest to, że w dzisiejszych czasach dzieci  mają tych zabawek naprawdę sporo i niejednokrotnie wydaje nam się, że już niczym nie będziemy wstanie ich zaskoczyć. Wizyta w sklepie też nie ułatwia zadania. Uginające się pod stertą zabawek półki przyprawiają o zawrót głowy. I to kolejne „za”, by podpytać co nieco rodziców dziecka.

 

Zabawka nie musi bardzo droga, ale nie warto też na niej zbytnio oszczędzać. Powinna być dobrej jakości i solidnie wykonana. Dzieci w tym wieku potrafią robić rzeczom prawdziwe testy wytrzymałości 😉

Fajnie jeśli zabawka ma walory edukacyjne, nie tylko bawi ale i uczy koncentracji, zręczności, rozbudzają ciekawość i rozwijają np. poczucie rytmu. Nie jest to jednak priorytetem.

Ponieważ sama mam dziecko w tym wieku przedstawię Wam dzisiaj recenzję czterech zabawek, które u nas sprawdzają się na 5+.

 

 

Gra memo Coccimemo, Janod

Na początek nieśmiertelne memo – ale w trochę innym wydaniu. Janod po raz kolejny nas nie zawiódł. Już wcześniej próbowaliśmy bawić się  typowymi kartonowymi memo, ale nic z tego nie wyszło. Dziecku trochę ciężko, a może nudno było odkładać kartoniki na to samo miejsce. Tu sytuacja jest ułatwiona, bo obrazki ukryte są pod kropeczkami biedronki, więc same w sobie nie zmieniają położenia.

W zestawie oprócz uroczej biedronki i drewnianych kropeczek znajdziecie pięć wymiennych kart z obrazkami o różnym stopniu trudności.

Myślę, że jeśli dziecko wcześniej nie miało styczności z tego rodzaju zabawą może na początku mieć trudność ze zrozumieniem zasad gry. Dużo bardziej fascynujące może być układanie kropek. U nas tak było. To, co najprostsze zwykle zajmuje najbardziej. Z czasem jednak udało się zrozumieć, na czym owa zabawa polega … trudne pozostało czekanie na swoją kolejkę.

Z  młodszym dzieckiem można bawić się zestawem na inne sposoby np. pokaż gdzie jest dany przedmiot i przykryj go kropeczką.

Wracając jednak do memo …  biedronką można bawić się samodzielnie lub ze starszym rodzeństwem albo rodzicami. Fajny pomysł na nadchodzące świąteczne wieczory.  Gra oczywiście świetnie rozwija pamięć i spostrzegawczość. No i jest urocza … trudno przejść obok niej obojętnie.

 

 

janod na gwizdke

janod-memo-gra

prezent dla trzylatka

dsada

janodnagwiazdke

zabawki janod

biedronka janod gra memo

co kupic na swieta bozego narodzenia trzylatkowi

co kupic na swieta bozego narodzenia trzylatkowi

 

Drewniana skrzynia z narzędziami

A teraz coś, na czego widok bardzo ucieszył się tata … zresztą nie tylko. Zapewne po części wynika to z faktu, że w naszym domu od przeszło roku trwa nieustający remont? Znacie to? A dzieciaki wiadomo lubią nas naśladować a do tego nieźle pokombinować. Dlatego u nas świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju zabawki, dzięki którym można coś poskręcać, porozkręcać itp. Do tego taka zabawa jak skręcanie czy rozkręcanie świetnie wpływają na rozwój motoryki małej, czyli sprawności ruchowej dłoni. To bardzo fajna opcja przemycenia takich ćwiczeń w zwykłej zabawie.

A ja sobie myślę, że może  istnieje nadzieja, że to urządzanie w końcu się skończy skoro teraz będę miała dwóch dodatkowych pomocników.

 

1

narzeadzia-1

narzeadzia-2

narzedzia-3

narzedzia-4

narzeasdzia-5

 

Pomysł nr 3 instrumenty … wiem, wiem dosyć to głośne … ale warto. U nas oprócz widocznego na zdjęciach zestawu jest jeszcze pianino i dwie gitary. Przyznać trzeba, że mamy chyba dość wyrozumiałych sąsiadów. Tak czy inaczej, gdy ktoś zaczyna grać bardzo szybko cała reszta dołącza się do rodzinnego muzykowania, tańczenia, śpiewania. Największym powodzeniem cieszy się bęben. Ja sama najbardziej lubię harmonijkę, wydaje naprawdę fajne dzwięki .

Zauważyłam, że moja córka właśnie teraz w okolicach 3 roku życia bardzo zainteresowała się muzyką i dźwiękami. Nie są to już bezmyślne klepnięcia w klawisze czy uderzenia w bęben. Stara się czasem odtwarzać rytmy znanych jej utworów.

 

in-1

instr-2

gh

inst-4

inst-3

 

Przyssawki Squigz Mini

Na koniec coś o zabawce, która długa za mną chodziła. Migała mi gdzieś w internetowych sklepach i u znajomych. W końcu wylądowała i w naszym domu. Mowa tu o przyssawkach Squigz. Co to takiego? To giętkie silikonowe klocki o różnych kształtach, które łączą się ze sobą i z każdą gładką powierzchnią.

Już chyba dzisiaj o tym pisałam, że to, co najprostsze jest zwykle najfajniejsze . Na początku po wysypaniu ich może najść Was myśl … no dobra, co ja mam z tym zrobić ? … zapewniam Was jednak, że ręce same zaczną tworzyć. I trudno zdecydować się, co jest przyjemniejsze klejenie  ich do siebie czy rozczepiania. Przy tym ostatnim wydają one charakterystyczny dźwięk „strzelania”. Jedno jest pewne po rozpakowaniu ich na pewno będziecie czuć potrzebę wypróbowania ich na różnych powierzchniach: na szybkie, kafelkach w łazience i na lodówce w kuchni. Będą śmiesznie dyndać, będziecie układać z nich różne wzory i tworzyć z nich mini konstrukcje.

Od razu uprzedzam, że zdecydowanie nie jest to zabawka tylko dla trzylatków, typowe 3 + i to chyba do setki. Dla mnie zabawa nimi jest bardzo relaksująca.

Klockami można bawić się na różne sposoby. My tworzyłyśmy z nich mini konstrukcje według ustalonego wcześniej wzoru, tor dla samochodów, labirynt. Na tablicy układałyśmy z nich wzory serca, na szybie słoneczka.

To chyba jedyna zabawka, którą moja córka z radością sprząta, zbierając poszczególne klocki do pudełka twierdzi, że one same, „hopsają” cokolwiek to dla niej znaczny.

Przyssawki możecie kupić TUTAJ. Znajdziecie je też w innych  rozmiarach TU im większe tym większa moc ssąca warto wziąć to pod uwagę. Myślę, że dla mniejszych raczek najlepiej sprawdzą się największe.

To zabawka, którą wpisuje na listę tych „na lata”.

 

przyssawki

przyssawki-2

przyssawki-3

gwege

przyssawki-4

tasma

przyssawki-5

przyssawki-7

przyssawki

samochod

sqiugz-przyssawki

Gra memo Coccimemo, Janod

Przyssawki Squigz Mini 75 szt

 

Drewniana skrzynia z narzędziami Jabadabado

Instrumenty Dzwoneczki janczary, Drewniany flet , Harmonijka

 

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także

No images found!
Try some other hashtag or username