Wszystkie, Zabawki, zabawki recenzje

Janod na gwiazdkę

To już chyba ostatnia garść inspiracji na Święta, … bo jak wiecie postanowiłam w tym roku nie czekać z tym do 22 grudnia. 😉 Chociaż koszyk w Arosie nadal jest uzupełniany i każdego dnia obiecuje sobie, że w końcu wcisnę realizuj.

Tak naprawdę temat prezentowy wygląda u nas w tym roku zupełnie inaczej. Nic już nie wydaje się być takie proste. 7 – latka to już niemalże młodzież, zbuntowana 3-latka też nie ułatwia zadania. W przypadku tej ostatniej są to też  zdecydowanie pierwsze święta, kiedy prezenty będzie otwierać  z pełną świadomością tego, co się dzieje. Koniec z końcem podjęliśmy z mężem decyzję mam nadzieje dobre i wszystko leży pochowane w bezpiecznych miejscach. Jak co roku postawiliśmy na kilka konkretnych upominków od całej rodziny.

Ale nie o tym miałam pisać. Czas na jakieś pomysły dla Was. Oto, co przedstawie Wam dzisiaj wspólnie z marką Janod.

 

Tablica z akcesoriami 3w1

 

Oczywiście nie jest to pierwsza dużą tablica w naszym domu. Parę lat wcześniej bardzo na szybko zakupiłam taką w Ikea. Chyba nawet wysłałam po nią męża i bardzo zdenerwowałam się, gdy okazało się, że nie jest  magnetyczna. Po przeprowadzce nie bardzo było gdzie ją trzymać a moje córki magnesami i tak bawiły się w kuchni rysując moją cudną lodówkę  … dlatego szybko eksmitowałam ją do dziadków.

Kiedy zobaczyłam tą już na 100% obustronnie magnetyczną, długo się nie zastanawiałam. Niczego tak moje dzieci nie lubią jak wszelkiej maści magnesów. Dodatkowy plus jest taki, że nie ma ona żadnego systemu rozkładania, przez co zajmuje niedużo miejsca. Mam na nią idealną, wnękę za komodą. Tablicę można oprzeć o ścianę, drzwi, meble. U nas w domu wszędzie są panele stabilnie stoi  nawet przy biurku, bo gumowe kule dobrze trzymają ją przy podłodze. Najczęściej jednak opierana jest o szafy w salonie. Bez obaw do tej pory żadna nie ucierpiała. System naprawdę się sprawdza i ja osobiście jestem z niej zadowolona. Starsza córka bez problemu sama ją przenosi nic się nie rozkłada itp.

Mamy tu typową tablicę do rysowania kredą i białą do malowania specjalnymi markerami. Jak wcześniej wspomniałam obie warstwy są magnetyczne. Dodatkowo jest miseczka, którą można łatwo zamontować z każdej strony, zestaw magnetycznych literek, marker, duża kreda i gąbeczka.

Tablica wędruje z pokoju do pokoju. Młodsza córka najbardziej lubi przy tablicy rysować. Starsza bawić się w szkołę: lekcja matematyki, anotomii, plastyki. Każdy ma na nią jakiś pomysł. W weekendy najczęściej ląduje w salonie i bawimy się z nią w rodzinne kalambury.

 

janod tablica

tablica-magnetyczna-janod

a4

s2

zabawki-dla-dzieci

janod-1

W ciągłym użyciu również  zeszłoroczne prezent kuchenka i krzesełko dla „lalek”.

 

a6

a1

janod-tablica-magnetyczna

janodnaswita

tablica janod

janod ciało człowieka

 

I tu przejdę do tego, co może być fajnym upominkiem dla ów młodzieży 😉

Puzzle obserwacyjne Janod szpital

Z puzzlami jest różnie. Jedne dzieci je lubią inne nie. Jedne bawią się nimi od początku inne wykazują zainteresowanie później. Chociaż puzzle podobnie jak książki są fajnym prezentem. To, jeśli kupujecie je dla kogoś z rodziny lepiej wcześniej upewnić się czy dziecko w ogóle je lubi a jeśli tak to, jaka ilość i wielkość elementów będzie odpowiednia.

Puzzle Janod zapakowane są w śliczne pudełko nadają się, więc idealnie na prezent. W środku znajduje się 208 elementów, które utworzą okrągły rysunek. Dodatkowo dołączono jeszcze duży plakat o formacie identycznym jak złożony obrazek. Dlatego puzzle można składać na dwa sposoby. Młodsze dzieci mogą układać je na obrazku starsze wykorzystują go, jako ściągawkę.

Nie przypadkiem wybrałam zestaw związany ze szpitalem. Ponieważ obecnie mam w domu dwóch przyszłych lekarzy. Jeden lata z termometrem. Drugi przesiaduje wieczorami z książkami o tematyce związanej z ludzkim ciałem. Składa modele uczy się nazw poszczególnych organów i kości. Puzzle bardzo się spodobały i  stały się też wstępem do rozmowy o tym, co może dziać się w szpitalu.

No tak, ale nie zapominajmy, że są to też puzzle obserwacyjne.  Na ramce złożonego obrazka znajdują się  przedmioty, które dziecko musi odszukać na ilustracji.

Na zdjęciach zobaczycie też zestaw magnetyczny – ciało człowieka. Jeśli wpadł Wam w oko to pisałam o nim wcześniej tutaj –> http://dzieciusiowo.pl/cialo-czlowieka-janod/

 

janod-cialo-czlowieka

puzzle-obserwacyjne-janod

puzzle-obserwujace-janod-szpital

janod-na-swieta

puzzle-janod

janod-puzzle-obserwacyjne-szpital

chetni

janod-puzzle

puzzle-janod-szpital

 

 

Świąteczna szopka

Na koniec coś w wyjątkowo świątecznym klimacie … a mianowicie szopka. Znajdziecie tu stajenkę i drewniane figurki. Bawiąc się zestawem z dzieckiem możemy przybliżyć mu historię narodzin Jezusa, bo w końcu święta to nie tylko choinka, Mikołaj i prezenty

Jeśli dziecko nam pozwoli możemy porwać na trochę szopkę i ustawić ja na wigilijnym stole.

szopka-drewniana

szopka-z-drewna-janod

janod-szopka

szopka-zabawka

Tablica dwustronna z elementami Janod TUTAJ

Szopka Janod TUTAJ

Puzzle obserwacyjne Szpital TUTAJ

Janod Ciało człowieka – układanka magnetyczna TUTAJ

Kuchenka Janod TUTAJ

Krzesełko dla lalek Janod TUTAJ

 

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także