KSIĄŻKI, SZKOŁA, Wszystkie

Szkoła z Mikołajkiem jest super

Zaczął się rok szkolny i trochę się zmieniło … szczególnie w życiu pierwszoklasistów.  Nowa organizacja dnia, nowe obowiązki i chociaż na początku, co niektórych może to przerazić, ( chociaż myślę, że rodziców bardziej niż dzieci ) … to na pewno nie ma się czego bać.

Jeśli poza tradycyjną luźną zabawą, która dla dzieciaków po szkole jest niezwykle ważna … szukać sposobu na spędzenie czasu z dziećmi w trochę edukacyjnym tonie to Wydawnictwo Znak wypuściło serię książeczek z zadaniami i zabawami dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą.

Moja córka kocha tego rodzaju zadania, bo to żaden obowiązek a sama przyjemność a i można się czegoś ciekawego dowiedzieć i zaskoczyć rodziców lub kolegów w klasie.  Macie ochotę przyjrzeć im się bliżej ? Jeśli tak zapraszamy.

Założę się, że większość z Was zna Mikołajka, bo jego historie bawią czytelników od dziesiątek lat.  Główny bohater i jego przyjaciele świetnie radzą sobie w szkolnym świecie , przy tym nieźle rozrabiają … Pewnie fajnie byłoby z nimi chodzić do szkoły. To niestety nie jest możliwe, ale teraz możecie chociaż porozwiązywać z nimi bardzo fajne zadania. Zapewniam, że będzie  wesoło.

 

„Lubię szkołę z  Mikołajkiem” to zeszyt z ćwiczeniami dla dzieciaków w wieku 5-6 lat. Zadania są proste i przyjemne. Książka jest bardzo przejrzysta – każda strona to osobne zadanie. Mały człowiek bez problemu się w niej odnajdzie. To przygoda z literkami i cyferkami. Znajdziecie tam też krzyżówkę i mnóstwo zadań, w których trzeba coś pokolorować. To większość dzieci lubi najbardziej.

„Szkoła z Mikołajkiem jest super” to nieco wyższym poziom. Chociaż przedział wiekowy jest identyczny jak w poprzedniej pozycji to trudno te książki zrównać. Znajdziecie tu mnóstwo ciekawych zadań. Dla mnie to niezła baza tematów, które można przerabiać z dzieckiem w wolnej chwili. Niejako podpowiedź dla rodzica, o czym dziecku możemy opowiedzieć i na co przygotować. Znajdują się tu zagadnienia z języka polskiego, matematyki i środowiska.

Na dole strony mały bonus w postaci zadań dla rodziców. Ciekawe czy uda Wam się odpowiedzieć na wszystkie 😉

W jednej i drugiej książce na końcu znajdują się karty z odpowiedziami na wszystkie zadania.

szkola z mikolajkiem 1

szkola-z-mikolajkiem

szkola-z-mikolejkiem-2

szkola z mikolajkiem 4

szkola z mikolajkiem 5

szkola z mikolajkiem 6

szkola z mikolajkiem 7

szkola z mikolajkiem 8

szkola z mikolajkiem 9

szkola z mikolajkiem 10

12

6

ksiazki-dla-dzieci

16

8

18

19

 

 

książki do podejrzenia i kupienia tutaj

 

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także

No images found!
Try some other hashtag or username