KSIĄŻKI, Wszystkie, Zabawki, zabawki recenzje

That Way – dobranoc

Ostatnio w naszym domu zagościła nowa książka a właściwie to księga biorąc pod uwagę jej wielkość.

„Dobranoc” / wyliczanka ThatWay

Magia ilustracji wyczarowanych przez Agnieszkę Kucharską Zajkowską sprawia, że przeglądamy ją zawsze z uśmiechem na twarzy, a ja sama, gdy zobaczyłam ją po raz pierwszy cieszyłam się jak dziecko.
Za każdym razem, gdy biorę ją w ręce odkrywam coś nowego – jakieś wiszące przy literach nóżki oczka, których wcześniej nie widziałam.

Trudno wyobrazić mi sobie trud pracy włożony w jej powstanie. Książka została, bowiem w całości wykonana ręcznie. To chyba największa materiałowa księga, jaką w życiu widziałam. Jej strony wykonane z mięsistego materiału pokryte są ręcznym drukiem, co sprawie, że każdy jej egzemplarz jest unikalny. Jest niezwykle miękka a po zapięciu na dwa duże guziki formą przypomina poduszkę, do której aż chce się przytulić.

Poza pięknymi ilustracjami w książce znajdują się krótkie wierszyki rymowanki, napisane przez Małgorzatę Flor. Moja starsza córka od razu je pokochała i w mgnieniu oka nauczyła się ich na pamięć. Jej bohaterzy są nietypowi to  komary, szczypawki, karaluchy czy pchły. To  świetny sposób na to by pokazać dziecku, że robaczek owad też może być fajny i nie zawsze równa się beee … a moja dzieci od jakiegoś czasu maja na ich punkcie bzika

Dodatkowo w książce znajdują się też dwie odczepiane zabawki – szczypawki, które mogą w niej siedzieć lub szaleć poza książką 😉
Jeśli ktoś jest zainteresowany książeczkę możecie kupić w That Way Shop tutaj 

a na koniec napiszę to co wielu przed mną mówiło „czytajmy dzieciom”  …nawet gdy dzień zleciał jak szalony a  z pracy przyniosło się milion stresów i nie ma się siły na nic …  choć na te paręnaście minut zanurzmy się w ten inny świat z najcudowniejszymi i najważniejszymi istotami w naszym życiu.

DOBRANOC

thatway ksiazka dobranoc

thatway that way ksiazka

that way shop sklep thatway

thatway

that way marka

thatway ksiazka dobranoc that way

„trzy dżdżownice włażą pod donicę”

ksiazka dla dzieci dobranoc that way thatway

„dwa karaluchy wyskakują spod poduchy”

thatway ksiazka

„osiem szczypawek chowa się do zabawek”

ksiazka that way

szczypawka that way

thatway zabawki that way

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także