MODA, Wszystkie, Zabawy

W czasie deszczu dzieci się nudzą

 

Czasem fajnie się ponudzić, poleżeć dłużej w łóżku, poprzeciągać się . O ile ja mogłaby tak dość długo młodsza część ekipy niekoniecznie. Co robimy, kiedy za oknem pada? Najpierw przebieramy się w swoje ulubione ciuszki. Jeśli jest chłodniej naciągamy kamizelki, …  chociaż nie nosimy ich zbyt długo, bo później robi się już całkiem gorąco … dlaczego ? … o tym zaraz Wam opowiem.

Zaczynamy od zwykłego rysowania tak dla rozruszania … Moja młodsza córa ma nawet na tę okazję specjalną koszulkę w wyjątkowo piękne bazgroły poprzeplatane główkami , w których dopatruje się wizerunków naszej rodziny. Często bawimy się w „zagnij, co to? – takie mini kalambury.

Potem czas na zabawę w szkołę  … literki, cyferki, zajęcia plastyczne: wylepianie, malowanie robienie ozdób do pokoju. Na koniec mamy zajęcia muzyczne połączone z tańcem. Gramy na instrumentach, piszczymy, skaczemy i mamy nadzieję,  że nie eksmitują nas zbyt szybko.

 

 

that-way-1

that-way-2

that-way-3

that-way-5

taht-way-4

3

2

4

that-way6

zabawy-10

that-way-4

 

Kiedy mamy już dość podskoków i krzyków …  włączamy  nasz ulubione piosenki z Super Simple Songs – to takie przyjemne z pożytecznym. Czasem tylko przy nich tańczymy lub śpiewamy. Kiedy mamy w sobie jeszcze duuuuże pokłady energii łączymy to  z innymi zabawami związanymi m.in z  rozróżnianiem kolorów, kształtów.

Dla dziecka to żaden wysiłek, sama przyjemność a efekty takich zabaw są niesamowite. Widzę to po tym jak łatwo starsza córka radzi sobie z pierwszymi zaliczeniami z angielskiego.

Poniżej kilka naszych ulubionych piosenek i pomysłów na zabawę z nimi.

 

 

zabawa-13

 

 

 Super Simple Songs

 

 

The Shape Song

Podczas tej piosenki dzieci wyszukują w pokoju lub spośród przygotowanych klocków kształtu, o którym akurat jest mowa.

Możecie powycinać takie z kolorowych kartonów. My posłużyłyśmy się elementami naszej ukochanej zabawki.

 

 

zabawa-2

zabawa-1

 

 Super Simple Songs
Colors Song – I See Something Blue

 

Bardzo fajna piosenka, która zawsze mobilizują moje dzieci to biegania i wyszukiwania przedmiotów w określonym kolorze. Żeby poczuć ten klimat kliknijcie w link.

 

b-1

b2

 

zabawa-3

zabawa-4

z3

zabawa-11

 

 

Na koniec „Who Took The Cookie?

„Who Took The Cookie?

 

Często korzystamy z tej zabawy i śpiewamy tę piosenkę. Wpada w ucho i pomimo, że zawiera już całe zdania dzieci szybko ja przyswajają. Im więcej osób przy jej śpiewaniu tym ciekawiej i weselej.

 

zabawa-5

zabawy-7

zabawy-8

 

 

A tych piosenek są dziesiątki a może i setki. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Przy wszystkich można potańczyć, pośmiać się i powygłupiać a przy okazji osłuchać się ze słownictwem.

 

UBRANKA

bluzki, sukienka, kamizleka That Way Shop TUTAJ

Zabawka Janod kształty

Instumenty Jabadabado tutaj

 

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także