GADŻET, SZKOŁA, Wszystkie

Wyprawka przedszkolaka

Pod wyprawkę przedszkolaka podpinamy wszystkie potrzebne przedmioty, ubranka jak i przybory papiernicze i higieniczne. W sieci znajdziecie mnóstwo list i opisów tego w co należy się zaopatrzyć. Prawda jest jednak taka, że różne przedszkola mają rożne wymogi i tak naprawdę najlepiej zapytać o to u źródła.

W przedszkolach w nadym regionie są dwie wyprawki.

Podstawowa;  z którą dziecko przychodzi już pierwszego dnia.

Wyprawka późniejsza;  rzeczy są już komponowane według listy, którą dostaje się po rozpoczęciu roku od Pani danej grupy.

 

 

W skład podstawowej listy wchodzą:

– buty na zmianę i  worek na obuwie;

buty powinny być oczywiście wygodne i najlepiej na zatrzaski lub rzepy żeby dziecko samo poradziło sobie z ich zakładaniem. Duży plus jeśli mają jakieś wywietrzniki zarówno w podeszwie jak i w pozostałej konstrukcji. Mówię tu o butach, które przypominają budową zabudowane sandałki. ( np. firmy Renbut ). Myślę, że sam design powinien zająć tu miejsce drugorzędne.

– torba, worek ( podpisany )  z zapasowymi ubrankami ;

zarówno takimi, które przydadzą się przy jakiejś wpadce gdy dziecko np. się posiusia i takie, które mają służyć przebraniu dziecka jeśli zmieni się pogoda. Co do tego wyposażenia to również są różne wymogi. U nas jest to podstawowy zestaw na przebranie + dodatkowo rajstop, sweterka, czapka / kapelusika. W niektórych przedszkolach obowiązkowe jest także wdzianko przeciwdeszczowe.

-kubek, pasta do zębów, szczoteczka – podpisane

w przedszkolu mojej starszej córki było tak, że z każdej przyniesionej pasty korzystały wszystkie dzieci tj. otwierana była jedna tuba na wszystkie dzieciaczki. Warto o to zapytać zanim kupi się jakąś wypasioną pastę dla malucha, bo może być tak, że dziecko skorzysta z niej tylko kilka razy.

– strój gimnastyczny w woreczku –również z podpisene

– jeśli dziecko ma leżakować kocyk bądź śpiworek; są też przedszkola w których wymagana jest piżamka

 

W skład wyprawki późniejszej wchodzą

 

– wszelkie artykuły papiernicze: szczegółowa lista podana jest zwykle  przez panią danej grupy

u nas wszystkie przedmioty muszą być podpisane są to m.in. bloki, kredki zwykłe świecowe, kolorowe papiery, klej,nożyczki , ryza papieru, plastelina,farby akwarelowe itp.

artykuły higieniczne : zwykle są to duże opakowania wyciąganych chusteczek, ręczniki papierowe, mydło i papier toaletowy. Są przedszkola w których dostarczyć też  trzeba fartuszek i śliniak.

 

Dodatkowe rzeczy

Są to przedmioty nieobowiązkowe, ale, które rodzice nabywają, by zrobić dziecku przyjemność np. plecaczek.   Oczywiście nie po to, by maluch nosił w nim jakieś ciężkie rzeczy. Może do niego zapakować jakąś przytulankę.

Jeśli wędrówki do przedszkola będą odbywały się na piechotę warto wzięć pod uwagę to, iż będzie  to miało miejsce bez względu na pogodę. Jeśli dziecko nie ma płaszczyka przeciwdeszczowego, kaloszy czy parasolki warto się w nie zaopatrzyć.

Aby ułatwić sobie podpisywanie  worków, ubrań czy artykułów plastycznych, możecie zaopatrzyć się w gotowe, dostępne na zamówienie naklejki, wprasowywanki czy naszywki z nadrukiem. Takie rzeczy można nabyć np.  TUTAJ. Jeśli znacie jakieś inne miejsca podpowiadajcie.

Ja większość rzeczy zarówno tych do wyprawki przedszkolaka jak i szkolnej zbierałam przez ostatni miesiąc, kiedy falowo pojawiało się coś w hipermarketach. W obecnym czasie, z roku na rok można kupić coraz fajniejsze rzeczy, czasem bardzo przyjemne dla oka w korzystnych cenach. Oczywiście poza tym w sieci znajdziecie dużo pięknych, dedykowanych maluchom przedmiotów. Są one sporo droższe, ale na pewno ucieszą oko każdego.

 

plecak dla przedszkolaka

1.Mały plecak – Melon Showers – Kori Kumi

2. Oops – Szczęśliwy Plecak 3D – MIASTO

3.Skip Hop sowa

4. Plecak Rex

5. Plecak Rex

6. Tornister Penny Scallen

 

plecak do przedszkla

 

7. Tornister Penny Scallen

8.Plecak Zygzak McQueen

9.Plecam George – Świnka Peppa

10. Janod plecak Tygrys

11. Plecak Skip Hop Piesek

12.Plecak farma

 

wyprawka dla przedszkolaka

 

1.Crayola wykręcane kredki świecowe

2.TRÓJKĄTNE KREDKI 12 szt. – Melissa and Doug

3.TWISTABLES wykręcane kredki ołówkowe

4.ECOJUMBO ekologiczne kredki świecowe

5.Pierwsze kredki świecowe 24 sztuki – Crayola

 

fartuszek do malowania

1.Melissa and Doug FARTUCH FARTUSZEK DO MALOWANIA

2.Fartuszek plastyczny Las, Lilliputiens

3.Fartuch IKEA

4. Fartuch Penny Scallan

 

 

1.Kubek króliczek

2. Kubek myszka

3.Akcesoria Jack n’Jill

4.parasolka Skip Hop pszczółka

5. parasolka skip Hop piesek

6. parasolka Janod Wilk

 

Plecaczki ZARA z obecnej kolekcji

butki kapcie Renbut

worki na buty

 

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także

No images found!
Try some other hashtag or username