Wszystkie, Zabawy

Zabawy plastyczne dla dwulatka

Każde dziecko lubi zabawy plastyczne a jeśli  w domu jest starsze rodzeństwo to  zainteresowanie kredkami, farbami, nożyczkami i klejem pojawia się zdecydowanie szybciej. W co można fajnie bawić się z dwulatkiem? Przedstawiam Wam kilka propozycji, które u nas sprawdzają się zawsze i zajmują na dłużej.

Świnka się brudzi.

Do tej zabawy potrzebna nam będzie kartka papieru, na której rysujemy dużą świnkę, gąbka do zmywania naczyń i farba. Świnki uwielbiają kąpać się w błotku a nasze dzieci pomagają im się solidnie ubrudzić. Możecie  skorzystać z szablonu zwierzątka – znajdziecie go na dole  strony.

 

zabawy dla dzieci 2a

zabawy dla dzieci 2

zabawy dla dzieci 1a

 

Malowanie palcami

Dziecko w tym wieku może już powoli próbować kolorować określone elementy. Dlatego niech będą to jakieś proste duże figury do zamalowania: kwadraty, trójkąty, duży kwiatki, tęcza. Na dole szablon z balonami.

zabawy plastyczne dla dzici 1

zabawy plastyczne dla dzieci 2

Kleimy

Tak naprawdę nie ważne co. Możemy użyć kawałków kolorowych papierów  lub wyciąć kwadraty czy koła z bloku, starych gazet. Na dole znajdziecie szablon biedroneczki, której dziecko dokleja kółeczka.

zabawy dla dwulatka

kreatywne zabawy dla dwulatka

zabawy plastyczne dla dwulatka

Doklejanie elementów w wyznaczone miejsca.

Inna forma takiej zabawy to doklejanie elementów w określonych miejscach. Na dole strony znajdziecie gotową kartę z drzewkiem i jabłuszkami.

zabawy papieru dla dzieci

do klejenia zabawy dla dwulatka

zabawy dla dzieci 7

Dopasowywanie kolorów

Na kartce rysujemy przedmioty a zadaniem dziecka jest zamalować je odpowiednimi kolorami. Na dole strony gotowa karta pracy.

życzymy miłej zabawy

farby w sztyfcie

szablony dla dzieci

zabawy plastyczne dla dzieci

Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz bądź na bieżąco polub nasz profil na faceboook https://www.facebook.com/dzieciusiowopl/

SZABLONY

biedrnoka 1biedronka 2drzewodrzewo 2jabłkakropeczkiowoceswinka 1swinka 2szablon balony

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także