KSIĄŻKI, Wszystkie

Po szkole

Nie należę do rodziców, którzy planują dzieciom każdą minutę życia.  Po szkole jest czas wolny … czas na skakanie, bieganie, śpiewanie, tańczenie i luźną zabawę. Jeśli jednak wszystko to się przeje i dziecko potrzebuje trochę pogłówkować lub ma ochotę nauczyć się czegoś nowego ( a zdarza się to często ) …  na swojej półce znajdzie masę książek – kolorowanek, które jednocześnie bawią i uczą.

Dzisiaj przedstawię Wam kilka z nich.

 

Cyrk na kółkach. Czyli język polski na wesoło.

To pozycja pełna łamigłówek. Skierowana jest do dzieci w wieku od 6 do 10 lat i łączy w sobie zabawę i naukę. Znajdziecie tu labirynty, będziecie tropić różnice, porozwiązujecie ciekawe krzyżówki. Zadania wymagają spostrzegawczości o różnym stopniu trudności. Ale to nie wszystko, bo w tej książce nie chodzi tylko o ćwiczenie logicznego myślenia.  Każda karta z zadaniem uczy dodatkowo znaczenia i zastosowania znanych związków frazeologiczny takich jak m.in „czarna owca”, „słoń w składzie porcelany”, „wilczy apetyt”, „żyć z kimś jak pies z kotem”.

Książka ma formę wygodnego bloku z grubymi, wydzieranym kartami. Dzięki temu bez problemu może bawić się nim z rodzeństwem czy koleżankami.

 

ksiazka-5

slon-2

cyrk-na-kolkach-dla-dzieci

cyrk-na-kolkach-ksiazka

cyrk-na-kolkach-2

nasza ksiegarnia cyrk na kolkach

kolorowanki-dla-dzieci

blok cyrk na kolkach

w tym stadzie jest czarna owca

porachunki-robota-mata-4

 

żyć ze sobą jak pies z kotem …

porachunki-robota-mata-5

ksiazki-7

 

 

 „Porachunki Robota Mata. Łamigłówki, labirynty i inne zadania matematyczne”

 

To kolejny blok z twardymi kartami, które bez problemu wypełnia się ołówkiem czy kredkami. Karty podobnie jak w pozycji wyżej można wyrywać.   Wszystkie zadania kręcą się wokół tematyki z lekcji matematyki. Zadania mają różny poziom trudności. Z niektórymi poradzą sobie młodsze dzieci inne wymagają  dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia w obrębie 100.

Jeśli dodatkowo Wasze dzieci kochają roboty to coś dla Was. Blok pełen łamigłówek, zagadek, labiryntów a wszystko to w towarzystwie dwóch zabawnych robocików Mata i Emmy.

 

ksiazki-9

ksiazki-10

 

porachunki-robota-mata-6

porachunki-robota-mata-7

pocharunki-robota-mata-1

porachunki-robota-mata-3

sowa

 

 

 

Czuczu gry logiczne
Xplore Zakręcona ortografia
Xplore Team Zakręcona matematyka

A teraz coś super fajnego. Odjechane wachlarze, które można zabrać ze sobą wszędzie. Każdy ma aż 120 stron a jedyne, czego będziecie do nich potrzebować to ołówek, gumka i kilka kolorowych kredek.

W Czuczu fantastycznych grach logicznych znajdziecie mnóstwo zgadywanka, zadań, kolorowanek, rebusów, szlaczków. Dodatkowo dowiecie się różnych ciekawostek o krajach całego świata. Naprawdę trudno się od tego oderwać. A rozwiązywanie zadań może stać się fajnym wstępem do zapoznania się z kulturą poszczególnych krajów.

 

czuczu-gry-logiczne

czuczu-gry-logiczne-3

gry-logiczne-czuczu

czuczu-2

czuczu-gry-logiczna-1

czuczu-gry-logiczne-2

 

 

Xplore Team Zakręcona matematyka

Ten wachlarz kręci się wokół matematyki. Łamigłówki obejmują tematy, które znajdują się w pierwszych klasach podstawówki.Fajna alternatywa dla szkolnego podręcznika. Zadania są zabawne i z przymrużeniem oka przedstawiają dzieciom fascynujący świat liczb i działań.

 

matematyka

xplorem1

xplorem-2

xplorem-3

xplorem-4

 

Xplore Zakręcona ortografia

To coś już dla starszych pociech. Kart przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. W wachlarzu znajdziecie multum informacji na temat zasad polskiej ortografii. Informacje te przeplecione są zabawnym wierszykami i zadaniami utrwalającymi nowo zdobytą wiedzę.

Znajdziecie w nim m.in zasady pisowni: -ą, – ę, – ji, – ii, dużą literą. Poznacie części mowy, rodzaje, czasy, liczny. Pisownie z „u” i „ó”, „ż” i „rz”, „h” i „ch”.

 

xplorem-7

xplorem-ortografia

xplorem-5

xplorem-6

 

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także