Wszystkie, Zabawy

Poszukiwacze skarbów

Ciągle szukamy pomysłów na  zabawy w domu. Wczorajszy dzień spędziłyśmy na zabawach związanych z poszukiwaniem skarbów. Jeśli macie ochotę zrobić własną mapę i lornetkę a do tego szkucie fajnego sposobu na deszczowy dzień … zapraszamy.

Samo przygotowywanie potrzebnych akcesoriów jest dla dzieci niezwykłą frajdą. Lornetkę można zrobić z rolek po papierze. Dwie rolki łączymy za pomocy zszywacza biurowego i ozdabiamy dowolną techniką. My użyłyśmy taśm washi tape. Te do prac plastycznych nie muszą być drogie. Wystarczą takie z hipermarketu. a za całą ci paczkę zapłacicie 7-12zł.

 

blog parnetingowy

 

Na koniec zaczepiamy sznureczek i gotowe.

lornetka z rolek jak zrobic

 

Może uda nam się dostrzec jakiś skarb.

lornetka z papieru

 

 

Teraz przyszedł czas na mapę. By była bardziej autentyczna kartkę papieru moczymy mocną esencją z herbaty. Jeśli macie w domy kawę inkę dosypcie jeszcze łyżeczkę.  Osobiście proponują przygotować  kilka takich kartek wcześniej, by dzieci nie musiały niecierpliwić się, gdy wszystko będzie schło.

Gdy kartki są jeszcze mokre obdzieramy brzegi tak, by nadać kształt mapom.

jak zrobić mape

fajne zabawy

zabawy dla przedszkolaka

 

Przyszedł czas na naszkicowanie mapy. Zaznaczamy nasze obecne miejsce i skarb a to, co znajdzie się pomiędzy tymi punktami zależy tylko od naszej wyobraźni. Na koniec możemy ją jeszcze pokolorować wedle uznania.

jak narysować mape

zabawy z dzieckiem 2

 

Gotowi na prawdziwą przygodę?

Teraz pozostaje tylko ustalić czy to stół będzie górą a może biurko …  korytarz może zostać rzeką. Jeśli będziecie bawić się na dworze  naszkicujcie plan placu zabaw lub gdy mieszkacie w domku ogrodu.

w co bawic sie z dzieckiem

mapa rysunek

 

 

Przy okazji zabaw w poszukiwanie skarbu mam dla Was jeszcze jedną propozycję. Zabawa wymaga od rodzica trochę wkładu … ale warto zapewniam.

Na identycznych karteczkach przygotowujemy instrukcje, które zastępują mapę. Pierwsza karteczka mówi o tym gdzie szukać następnej. Gdy uda się ją odszukać  jest na niej informacja gdzie znajduje się trzecia itd. Im więcej karteczek tym dłuższa zabawa. Można je pozostawiać w każdym pokoju, zakamarku. Ważne jest to, by trudność dopasować do wieku dzieci, jakie będą uczestniczyć w zabawie.

Na ostatniej kartce oczywiście zapisujemy informację gdzie znajduje się skarb.

Milej zabawy !

 

 

w co bawic sie z dzieckiem w domu

pokoj dzieciecy vintage

kreatywne zabawy

kids room decor

mise endo

zabawy dzieci

pokoj dziecka styl vintage

zabawy w domu

 

 

 

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także

No images found!
Try some other hashtag or username