KSIĄŻKI, Wszystkie

Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela

Dzisiaj zabierzemy Was w tajemniczy świat do pewnego specyficznego ogrodu pełnego dziwnych stworzeń. Co powiecie na to, by zapoznać się ze zgrają sympatycznych, choć niesfornych ekonomicznych dziwadeł ?

Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela

to 50 pełnych humoru opowiadań Grzegorza Kasdepke o tematyce związanej z ekonomią.

Wszystkie opatrzone zostały merytorycznymi komentarzami Ryszarda Petru. Do tego  dochodzi  cudowna oprawa graficzna stworzona przez Daniela de Latoura.  Do dzięki niemu wszystkie tajemnicze stwory przybierają określoną formę i brykają po kartach przeszło 200 stronicowej książki.

Każda zabawna  historyjka przedstawia jedno pojęcie z zakresu ekonomii. Na jej koniec w ramce znajdziecie przystępną definicję danego zagadnienia.

Nie do końca jest to książka do samodzielnego czytania przynajmniej dla mniejszych dzieci.  Oczywiście moja córa przeczytała ją pierwszy raz sama, ale nie zrozumiała z niej zbyt wiele.  Dopiero wspólne wertowanie kart i tłumaczenie na dodatkowych przykładach zawartych w niej pojęć sprawiło, że  mam teraz w domu małego eksperta z dziedziny ekonomii. Oczywiście córa nie recytuje nam przy obiedzie poszczególnych zagadnień, ale dzięki tej książce zauważyła, że pewne finansowe pojęcia towarzyszom nam każdego dnia i świetnie je wyłapuje a nawet próbuje tłumaczyć niektóre mechanizmy młodszej siostrze.

To  fajna pozycja dla dorosłych. Samodzielnie trudno ubrać nam niektóre pojęcia w odpowiednie słowa. A tu wszystko wydaje się takie proste. Zresztą może być i tak, że niejeden rodzić dzięki tej książce poszerzy własną wiedzę na temat ekonomii.

Popyt, podaż, fiskus, przelew, debet, bezrobocie to tylko część z rozbrykanych stworków, które poznacie po przekroczeniu progu tego ekonomicznego zoo. Jeśli chcecie poznać je wszystkie nie pozostaje nic innego jak poszukać tej pozycji przy najbliższej wizycie w księgarni.

 

 

zaskorniaki-ksiazka

kaspendek-ksiazka-zaskorniaki

zaskorniaki

ksiazki-dla-osmiolatka

ksiazka-zaskorniaki-i-inne-cuda-z-portfela

blog-dzieciecy

Poprzednie Wpisy Następne Posty

Zobacz Także