Pierwsze zabawy maluszka

Dodano: 2020/11/27

Kiedy w domu pojawia się dziecko nagle zauważamy masę produktów, na które nigdy wcześniej nie zwracaliśmy uwagi. Łatwo wpaść w szał zakupów przez ubranka, gadżety po zabawki, które wszystkie wydają nam się tak bardzo potrzebne.

Niektóre rzeczy naprawdę ułatwiają nam życie inne pomagają stymulować nasze dziecko wzrokowo czy słuchowo. Zabawa w życiu maleństwa to nie tylko sposób na wypełnienie wolnego czasu, ale przede wszystkim źródło aktywnego rozwoju. Nie znaczy to jednak, że musimy kupować wszystko, co wpadnie nam w ręce.

Przed Wami 5 propozycji związanych z pierwszymi zabawami maluszka.

1. Zabawy z niemowlakiem - miękko i przyjemnie

W dzisiejszych czasach, gdy większość z nas ma na podłodze deski bądź panele mata do zabawy sprawdza się prawie zawsze. Dobrym wyborem jest bawełniana mata ALFABET. Wyróżnia ją to, że jest naprawdę duża. Na pewno starczy miejsca na pierwsze zabawy ruchowe. A kiedy maluch nabierze wprawy w przemieszczaniu odkryje, że co nieco zaszeleści i zapiszczy. Dziecko będzie bawić się na niej nawet, jako kilkulatek. Dodatkowo, jeśli nie dysponujecie wolnym miejscem bez problemu można ją złożyć i schować do półki.

2. Zabawy z dzieckiem - przyjaciel pod pachą

Nie ma chyba dziecka, które nie miałoby swojego ukochanego „przytulaka”. Najpierw daje on poczucie bezpieczeństwa. Potem jest towarzyszem przygód i obrońcą spokojnego snu. Na koniec powiernikiem sekretów. Czasem nawet jesteśmy o niego zazdrośni. Z oferty Skip Hop wybrałam zwierzątko -przytulankę. Urocza owieczka z maleństwem w kieszonce od razu skradnie Wasze serce. Cudowny widok do tego jak nam bliski.

3. Rozwój niemowlaka - wspólne odkrywanie świata

Najpierw nosimy nasze dziecko na rękach. Zatrzymujemy się przy różnych ciekawych przedmiotach, by mogło im się lepiej przyjrzeć. Opowiadamy o tym, co dzieje się dookoła. Kiedy zmęczy nas domowe spacerowanie przychodzi czas na pierwszą książeczkę. Miękka książeczka Skip Hop zrobiona jest z materiałów o różnorodnej fakturze. Mamy tu m.in. słonika z szeleszczącym uchem, małpkę z bananem – gryzakiem i zebra z bezpiecznym lusterkiem. Dzieciaki lubią urozmaicone wzory i kształty. Dlatego taka zabawka sprawdza się doskonale.

4. Zabawa podczas codziennych rytuałów

Wszystko, co robimy jest dla naszego dziecka ciekawe. Podczas przebierania możemy opowiadać o wykonywanych czynnościach lub nazywać części ciała. Ubieranie nie musi być nudne. Skarpetka może przecież przyfrunąć do stopy niczym pszczółka. Kolejny codzienny rytuał do kąpiel. W jej trakcie delikatnie masujemy ciało dziecka. Każdy rodzic wie, jaki dotyk jest ważny w rozwoju malucha. Gdy dziecko jest nieco większe możemy włączyć do wody zabawki. Ciekawą zabawką są kubeczki Skip Hop z uroczymi zwierzątkami. Mniejszego malucha polewamy delikatnie strumieniami wody. Większemu dajemy możliwość obserwowania różnych deszczowych efektów. Oczywiście kubeczki możemy wykorzystać w innych domowych zabawach.

5. Uwaga ! … najlepsza zabawka roku a właściwie wszech-czasów …. Mama i Tata

Tylko ramiona mamy i brzuszek taty są lepsze od najwygodniejszej maty. To my dajemy naszym dzieciom miłość i poczucie bezpieczeństwa. Najlepiej tulimy, głaszczemy i choć dobrze jest mieć wsparcie w tych wszystkich gadżetach to nigdy nie powinny one zastępować nas. . .. ani teraz ani później i o tym warto zawsze pamiętać.

wstecz