Zabawy plastyczne dla dwulatka

Dodano: 2021/07/13

Każde dziecko lubi zabawy plastyczne a jeśli  w domu jest starsze rodzeństwo to  zainteresowanie kredkami, farbami, nożyczkami i klejem pojawia się zdecydowanie szybciej. W co można fajnie bawić się z dwulatkiem? Przedstawiam Wam kilka propozycji, które u nas sprawdzają się zawsze i zajmują na dłużej.

Świnka się brudzi

Do tej zabawy potrzebna nam będzie kartka papieru, na której rysujemy dużą świnkę, gąbka do zmywania naczyń i farba. Świnki uwielbiają kąpać się w błotku a nasze dzieci pomagają im się solidnie ubrudzić. Możecie  skorzystać z szablonu zwierzątka – znajdziecie go na dole  strony.

Malowanie palcami

Dziecko w tym wieku może już powoli próbować kolorować określone elementy. Dlatego niech będą to jakieś proste duże figury do zamalowania: kwadraty, trójkąty, duży kwiatki, tęcza. Na dole szablon z balonami.

Kleimy

Tak naprawdę nie ważne co. Możemy użyć kawałków kolorowych papierów  lub wyciąć kwadraty czy koła z bloku, starych gazet. Na dole znajdziecie szablon biedroneczki, której dziecko dokleja kółeczka.

Doklejanie elementów w wyznaczone miejsca

Inna forma takiej zabawy to doklejanie elementów w określonych miejscach. Na dole strony znajdziecie gotową kartę z drzewkiem i jabłuszkami.

Dopasowywanie kolorów

Na kartce rysujemy przedmioty a zadaniem dziecka jest zamalować je odpowiednimi kolorami. Na dole strony gotowa karta pracy.

wstecz